Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Létezik olyan gps amibe lehet...

Létezik olyan gps amibe lehet tenni sim kártyát?

Figyelt kérdés

A tmc funkciók használatához kellene hogy natívan tudjon az is kapcsolódni az internetre.


Jelenleg egy tomtom rider 550 van ami nagyon jó, de ugye csak offline tudom használni.

Telefonnal meg szar a motoron bohóckodni hogy annak osszam meg az internet kapcsolatát wifin plusz a telefont is tölteni kell akkor állandóan.


Van esetleg a tomtomnak olyan új készüléke ami ezt tudja?


márc. 22. 08:30
1 2
 11/19 Szirty ***** válasza:

Nem tudok ajánlani ilyen navigációt, de olyan megoldás is létezik, hogy a GPS navigációban van WiFi.

Így WiFi-n keresztül képes internetre kapcsolódni és a GPS szoftver tud kommunikálni.


Egy mobiltelefonon meg be lehet állítani hotspot-ot és ahhoz tud kapcsolódni.

márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Hintalow ***** válasza:
Amúgy nincs sok lehetősèg, mert a gps-ek piaca egyre szűkül a telefonok tèrnyerèsèvel, a gyártók szèpen lassan szállnak ki, nem is nagyon fejlesztenek, egyre inkább csak az ipari megoldások maradnak meg.
márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Nem tudok ajánlani ilyen navigációt, de olyan megoldás is létezik, hogy a GPS navigációban van WiFi.


Így WiFi-n keresztül képes internetre kapcsolódni és a GPS szoftver tud kommunikálni.



Egy mobiltelefonon meg be lehet állítani hotspot-ot és ahhoz tud kapcsolódni."


Üdv! Ezt én is tudom, de mint írtam ezzel az a baj főleg hogy nagyon meríti az akkumulátort a telefonban.


Viszont most megkérdeztem egy boltban ahol azt mondták elvileg bluetooth kapcsolaton keresztül is tud neki adni netet és ez sokkal kevésbé meríti a telefont és automatikusan kapcsolódik is csak össze kell párosítani.

márc. 22. 13:38
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha kímélni akarod a mobilodat, akkor veszel egy wifis hotspotot, adsz neki villanyt a motorról és kész. De egy régebbi kiszuperált okostelefon is megteszi.
márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Ha kímélni akarod a mobilodat, akkor veszel egy wifis hotspotot, adsz neki villanyt a motorról és kész. De egy régebbi kiszuperált okostelefon is megteszi."


Nem akarok kímélni semmit. Nem a telefont sajnálom hanem nem akarom tölteni pluszban azért. A wifi hotspot is egy újabb eszközt jelentene csak ráadásul akkor abba is kell sim kártya mobilnethez.

márc. 24. 15:30
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nem akarok kímélni semmit."

Előző válaszod:

"az a baj főleg hogy nagyon meríti az akkumulátort a telefonban."


"ráadásul akkor abba is kell sim kártya mobilnethez."

Az volt az alapkérdés, hogy sim kártyás navit akarsz...

márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

""Nem akarok kímélni semmit."


Előző válaszod:


"az a baj főleg hogy nagyon meríti az akkumulátort a telefonban."


Ezt a "kímélni" dolgot te hoztad szóba. Nem erről van szó, csak ne kelljen tölteni. De értem hogy te szinonimaként használtad, nekem ez mást jelentett, bocsánat.


""ráadásul akkor abba is kell sim kártya mobilnethez."


Az volt az alapkérdés, hogy sim kártyás navit akarsz..."


Igen, a naviba esetleg. De az semmiképpen sem volt opció hogy wifi hotspotot kell létrehozni és ehhez külön egy eszközt veszek. Így eddig is "működött" telefonról megosztva is. Csak akkor a telefon merül nagyon+mindig külön be kell rajta kapcsolni.

márc. 24. 20:15
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát, pedig ha a jelenlegi naviddal egyébként elégedett vagy, akkor az lenne a legegyszerűbb, ha adsz neki wifit. És mivel a telefonodról nem akarod megosztani, így adja magát, hogy egy hordozható wifis modem (mifi) tökéletesen áthidalná a problémádat. A motorról tudsz neki villanyt adni, így nem kell töltögetni.

Ha van multisim a szolgáltatódnál, akkor lehet nem is kell másik előfizetés.

márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én motoron simán használtam a Waze-t, és azt lehet energiatakarékos üzemmódba is kapcsolni, így ha nem kell navigálnia, akkor lekapcsolja a kijelzőt, nem meríti feleslegesen az akkut, és nem is melegszik a telefon, illetve a sisakkommunikátoron hallom is mit dumál. Ez meg ugye online tervez , figyelembe véve a dugókat is.
máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!