Milyen gps-t vegyek?

Figyelt kérdés
elsősorban autóban, vagy nagyvárosi mozgolódáshoz kellene. Semmit sem tudok a gps-ekről, csak néha használom. Mire figyeljek? Jó/rossz tapasztalatok?
2013. okt. 2. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Oldalakat lehetne írni, főleg, hogy kevés az információ.

Ellentmondó a feltétel is. Autóban nem számít az üzemidő, ilyenformán az autós navigációk kis akkuval rendelkeznek, 1-1,5 óra maximum. Áruk, térkép nélkül: 18-30000, méret 3,5-5 (van 7 is) coll.

Térkép külön vásárolandó. HU kb. 15000 (Neten, kutakodás után lehet lopni is)

Vannak kézi készülékek túrázáshoz, jellemzően igen jó láthatósággal és 10 órás akkuidővel... >Garmin család >50000-90000.

2013. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. okt. 2. 19:52
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyik barátom most vett egy Wayteq X850-es navit és az árához képest (15e) egész jó kis gép. Az IGO probléma nélkül fut rajta.
2013. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Garmin bejött. Magyarország térkép negyedévente ingyenesen frissíthető.
2013. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kaptam egy ilyen tanácsot is: "Navon N760 Plust vegyed meg IGO8 térképpel 22 az ára". Nos, én mindenhol csak 45 fölött találom...


Köszönöm, megnézem mindkettőt!

2013. okt. 3. 22:08
 6/17 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Első vagyok.

Az a helyzet, hogy két nagyon különböző feladatot jelöltél meg. Azért írtam, amit.

Volt nekem 7"-on működő navigációm. Marha nagy, nincs rá szükség. Igazi navim, csak egy van: Hannspree HG01. 4-5 éves, 4,3-as, masszív egy darab. Tökéletes, de nem kívánok rajta futtatni Primot azzal a sok lehetséges ficsőrrel. Alapban futtatom, csak a szükséges pluszokkal (benzinkút stb.) az IGO8-at. Tökéletes, elegendően gyors, nem hiányzik belőle semmi. Ezt a progit ismerem, próbáltam a többit is, nem szerettem beléjük.

Még WinMobilos PDA-n (Eten X600, X500+, M800 utóbbi még megvan) 2,4"-on is futtattam az IGO-t, lehetett használni. Na látod, ez még üzemidőt is nézve használható gyalog módban, tudom háttérben futtatni, csak akkor nézek rá (kapcsolok képernyőre), ha szükségem van rá.

Aztán persze jött Android, ott volt Blade 3,5, Yiaju 4", mondjam, hogy mindenen megy nálam az IGO8? Használhatók, jól.

Van azért gyufásdoboznyi Bluetoothos GPS vevő is, az tudja adni az adatokat BT képes IGO-t futtató készüléknek: ez lehet laptop, tablet bármi. Összehangolható, működtethető.

Amire célszerű figyelni: min 128MB RAM legyen benne (x500-nak csak 28 van, mégis megy), processzorból 400-as minimumként elég. Belső tárhely közömbös, bármibe lehet kártyát tenni..

És akkor persze az akkukapacitás: válaszd a nagyobbat, bár nehéz dolgod lesz. Nagyobb képernyő többet fogyaszt, akkuk jellemzően kicsik.

Majdnem azt mondom mindkét funkcióra jó egy 3,5-4-es Androidos telefon, nagyjából minden igényt súrol alulról, bár a gyalog módot tán kétszer használtam idegen országban/városban hazatalálni.

És akkor, miután mindig nézegetem a kínálatot: van 10e alatt 3,5-es navigátor térkép nélkül, igaz csak 64 RAMmmal, és van rá futtatható program, használható. Viszonylag sláger ma: Wayteq 960BT. 5", elég RAM, elég jó proci. 5" és az akkuidő viszont nem barátok. Azt hiszem 1500-as van benne, az én öreg 4,3-asomban 2400. Na azt hiszem ilyet ma nem találsz, de nézelődj. Adtam tippeket.

Kb. ennyi, ha van kérdésed, tedd fel.

2013. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A NAvon térkép nélkül annyi. Igo8-at meg törten felteszed. Hátrány: kergetheted a frissítésket állandóan.
2013. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nna. Ezért írtam ide, hogy ilyen hozzászólásokat kapjak és tanuljak! Csúcsszuper! Nekem ez nem része az életemnek, de van, amikor szükséges. a kérdést kiírtam, ahogy eszembe jutott, nulla hozzáértéssel kérdezek hülyén, ezt írtam is. Nézelődök.
2013. okt. 4. 21:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez a WayteQ 850 nem tűnik rossznak, bár sosem használtam még gps-t hang nélkül :S mindig látja az ember a képernyőt? A rádió az cuki, de minek is van benne? A kocsiban lehet töltőn, ott nem gond, ha nem akku-barát, igaz?
2013. okt. 4. 21:54
 10/17 A kérdező kommentje:

Erre a véleményre reagálnátok lécci?

"A kijelző gyönyörű. Pipa. Egy incifincit nagyobb a fényereje mint az X920BT vagy X950BT-nek. Ez jó.

Viszont a procija sajna gyenge a 800x480-as felbontáshoz. Emiatt az IGO Primo akadozik, szaggat, a menüje nehézkesen kezelhető. Viszont navigáció közben nincs vele gond, a térkép részletes és gyönyörű. 600km/h-val nem igen megy az ember, hogy navi közben gondot okozzon a gyenge hardver. :)

Előnyök:


Olcsó, jól felszerelt hardver, minden benne van, aminek benne kell lenni. A minőséggel nincs gond, viszonylag kevés a selejtes, hibás termék.

Hátrányok:


Ez az új ketyere egy kicsit elkapkodott koncepció. Lassú a proci ehhez a felbontáshoz. Jobb ötlet lett volna ez a hardver 480x272-es felbontással! Vagy 800x480-nal, de sokkal gyorsabb procival. Az X990 hiába sokkal gyorsabb gép, ennek a készüléknek sajnos nem alternatívája, mivel az kevesebb szolgáltatást tartalmaz.

Mindenki maga döntse el, hogy a "BT" és az FM Transmitter mennyire szükséges."

2013. okt. 4. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!