Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Kamionozás - laptop mint GPS?

Kamionozás - laptop mint GPS?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan kamionosokat kérdeznék, akik már próbálták ezt. Az ok amiért kérdezem az az, hogy mennyire tesz jót a laptopnak? Úgy értem a fülke ugye sokkal jobban billeg mint egy autó kasznia, a laptop kinyitva nem mozog így sokat? Nehogy a végén még ne álljon meg kinyitva (láttam már olyanokat), meg hogy ha pl az üveghez van hajtva akkor ne verődjön neki.


A másik ok igazából a megbízhatóság lenne, van pl iGo PC-s portom, igo8 elvileg ugyan olyan mint gps-en vagy telón, csak ez 1 házi port. Mennyire működnek ezek? Amik most vannak nekem az ez az iGo8 (elvileg) a legfrissebb térképekkel, és valami Map&Guide Truck Navigation 7.


Igazából laptopról csak akkor használnám, ha esetleg az alap gps bedöglene.



2015. dec. 28. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Azon a 20 ezer Ft-on ne múljon már. A laptopot nem tudod rendesen rögzíteni, problémás lehet a tápellátása, és nagy holtteret okoz. Nem hiába büntetik a kinyitott laptoppal való közlekedést egyes országokban, pl. Svájcban.


A kifejezetten GPS-ként árult eszközök bármikor működésre bírhatók, ott vannak fixen az ablakhoz rögzítve, és megbízhatóan teszik a dolgukat. Egy laptopnak bármi kínja lehet, és akkor merre tovább?


Persze vésztartaléknak jó lehet, de ott az asztal részén elég instabil ez, főleg rázós főutakon.


PNA-ra az Igo Primo-t ajánlom legfrissebb HERE térképekkel, ügyelve arra, hogy a kamionos (.ftr) fájlok is bennlegyenek, csak ekkor fog kamionos méretekkel tervezni, hogy pl. nem visz be a magasságkorlátozás alá.

2015. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!