Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Milyen készüléket kellene...

Milyen készüléket kellene beszerezzek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Néha biciklizek/motorozom/túrázom, sokszor idegen országokban, és nem tudom nélkülözni a GPS-t. Eddig g.mapsen kinéztem a bejárandó területet, és annak alapján térképet rajzoltam magamnak. De ehhez magammal kellett hordjam a laptopom.

Olyasmi kellene, aminek viszonylag erős az akkuja. Nincs okostelefonom (azok 1 nap alatt lemerülnek?).

Esetleg van olyasmi ami internet nélkül működik?

Keresgéltem a neten, de még nem találtam meg amit keresek.

Egyáltalán GPS-ben vagy okostelefonban gondolkodjak?

Előre is köszönöm a segítséget.



2017. febr. 4. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
iGo tervezésénél van lehetőség köztes pont megadására. Akár tíz köztes pont is betervezhető, mondjuk 10 különböző település vagy egyéb hely. Nem kell hozzá net, csak a célterület térképe legyen a készülékre mentve.
2017. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 holnaptegnapja ***** válasza:

T. bicós & motoros!


Sok kérdést vetettél fel, amit összhangra kell hozni.


Ha van motorod, vagy bicód, akkor az energetikád (okos készülék akku töltése, stb. az magától adott tényező.

(ez jó!)

A bicó és a motor energia szempontból műszaki értelemben képes a navigációs eszközöd akku energia igényét táplálni.

(ez is jó!)

--

Másik dolog, hogy GPS.


Olyan navigációs szoftver, ami (előttem szóló i'Go-s) - nem közvetlen okostelefonos - folyamatosan internet igénylő szerkezet. (ez nem jó Neked)

Használj a navigációs kütyüdön, olyan GPS szoftvert, ami nem függ semmilyen érdek rendszerektől, sem interneten, sem mobilszolgáltatók által küldött navigációs információ.


Egyszerűen csak bekapcsolod a navigációs kütyüd.

Automatikusan csatlakozik a műholdakra (ez eddig ingyenes!) -és előtte a motorod, vagy a bicód villany (energiát fejlesztő) rendszerére csatlakoztasd.

Mert a navigációs kütyüd, menet közben folyamatos kis energiát igényel. (amit lentebb felsorolok, mind képesek rá)

Ez egy kerékpár, egy motor, vagy egy Power Bank akku képes ellátni a navigációs kütyüd, - és ez nem feltétlen kell, hogy okos telefon legyen. Elég csak egy kimondottan GPS-re tervezett műszaki kütyü. Miközben utazol.

Amit írtam, azt a célod szolgálta, hogy minél függetlenebb legyél mind villamos energia, mind navigációs technika szerint más, rajtad élősködő "szolgáltatóktól".


Ezeket vedd alapul.


Összegezve:

a navigációs eszközöd tedd függetlenné az internettől.

Csak műholdak szerint tájékozódj. (ez is ingyenes)

Az eszközöd ne legyen függő az internetes szolgáltatók navigációjától.

Csak direktben kapcsolódj GPS-re az eszközöd műholdas kommunikációjával.

(ez is ingyenes!) a többi más technika folyamatosan fizetős kommunikáció.


Ha van kérdésed még, segítek.

2017. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 holnaptegnapja ***** válasza:

Annyi, hogy a 'iGo- navigációs szoftver önmagában szolgáltatás független.

Tehát úgy navigál, hogy eközben csak a navigációs eszközöd igényel villamos energia utánpótlást. Az előttem szóló jó javaslatot írt.

2017. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 JulesTS ***** válasza:

Garmin Oregon szériás túra GPS kell neked. Motorra, kerékpárra felszerelhető, víz/por/ütésálló, napfényben is jól olvasható kijelző, (a régebbi tipusok rezisztív képernyő érzekelőjük miatt vizes kijelzővel is használhatóak maradtak), 2db AAA-s elemmel, vagy akkuval fél/egész napos kirándulást is végig bírnak.

Kerékpáros és túra térképek is vannak hozzá ingyenesek:

[link]

[link]

Régebbi tipusokat is érdemes megfontolni, mert használtan töredék áron lehet venni még mindíg jól használható túra navigációt.

2017. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wow, kösz mindenkinek. Az oregon nagyon tetszik, csak kicsit drága mulatság hozzám mérve, de lehet egyszer kispórolom.
2017. febr. 6. 09:01
 6/6 JulesTS ***** válasza:

Én 30eFt-ért vettem használt Oregon 300-at. Régi, de még mindíg jól használható. Nem bántam meg...

Ahogy nézem még most is ennyitől indulnak az ebay-en...

2017. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!