Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » GPS-t hogyan lehet becsapni?

GPS-t hogyan lehet becsapni?

Figyelt kérdés
Vállalkozó vagyok, és árúszállítással foglalkozom. Van néhany kisteherautóm, amibe gps-telepítettem, hogy láthassam épp merre járnak. A probléma az, hogy a sofőrjem valahogy manipulálni tudják, hogy kevesebb futott kilómétert mutat a gps, mint amit az autó valójában megtett. Először a céghez fordúltam aki beszerelte a készülékeket, de ők azt mondják, hogy a rendszer kicselezhetetlen.

2018. márc. 20. 17:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Megis hany szazalekkal mutat kevesebbet? 2, vagy 20?


Gyari gumik vannak rajtuk, vagy mas meret?


Amugy eleg ha learnyekoljak a GPS antennajat, amig tesznek egy kerulot, maris kevesebbet mutat a gps, mint az odometer. Terkepen megjelenitve az utvonalat nem tunnek fel felesleges kiterok, plusz kanyarok, ilyesmik?

2018. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ha a gps-t manipulálja akkor a km számlálót is hozzá kell igazítania az autóban, különben eltérés lesz. Nem tűnik túl életszerűnek, hogy naponta tekergetik a km számlálót az autóban.
2018. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Pár százaléknyi eltérés simán benne van a pakliban, hiszen a GPS pontossága sem tökéletes, és az autó kilométer-számlálója is függ a kerékmérettől.


Amúgy pedig a gps-logban látnod kell, ha valahol kimaradás van. Ha leárnyékolják vagy más módon megszűntetik a jel vételét, attól még másodpercre látod, hogy hol szűnt meg, hol lett újra jel. Bár szerintem ilyesmiről nincs szó.

2018. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Régen a km számlálót manipulálták, azért telepítettem gpst. Felgyorsúlnak 90re, aztán menet közben megállítják a motort, és csak gurulnak, ilyenkor nem számol a müszerfalon az óra, és amit így legurulnak az olyan mintha egyhelyben állnának.
2018. márc. 20. 17:32
 5/32 A kérdező kommentje:
Például az egyik autóm csinált egy BP-Graz utat jövet-menet, és gps csak 534kilómétert mutatott, ami valójában kb 700 lenne.
2018. márc. 20. 17:44
 6/32 A kérdező kommentje:
Az ilyen csalással megspórolt kilómétert arra hasznáják, hogy megcsinálnak egy-egy utat saját zsebre, amivel meglopnak.
2018. márc. 20. 17:46
 7/32 anonim ***** válasza:

Milyen GPS az, ami nem rögzít útvonalat, időpontokkal?


Milyen GPS az, ami levett gyújtásnál nem rögzít? De még ezt sem értem, hiszen nem tud gyújtás nélkül elgurulni Graz-ig. Ha meg ráadja a gyűjtást, a GPS egyből rögzíti a pozíciót. A GPS nem csak annyit mér, amíg tápot kap...

2018. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"BP-Graz utat jövet-menet, és gps csak 534kilómétert mutatott, ami valójában kb 700 lenne."


Szimplán jó sofőrjeid vannak.

Inkább örülhetnél.


A nyomkövetőid pedig nullával egyenlőek.

Egy használt mobil tőbbre képes.

2018. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Levett gyújtásnál is rögzít a gps, csak a müszerfalon a km számláló nem működik olyankor. Épp ezért vettem a gpst, hogy ne tudják manipulálni a km számlálót. Csakhogy már valamilyen módon a gpst is tudják befolyásolni
2018. márc. 20. 18:15
 10/32 anonim ***** válasza:

Hogy tudnák?


Jóember! Nézd meg a GPS által rögzített útvonalat egy nyomorult térképen! Van rajt aóra, perc másodperc is. Látod, mikor indult, merre ment, mikor ért oda, mikor indult vissza, mikor ért vissza. Mit tud azon manipulálni? Ketten-hárman megfogják Grácot és közelebb húzzák?

2018. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!