Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mobillal megtalálom? Pár...

Mobillal megtalálom? Pár geodéziai koordinátát szeretnék kitűzni, megtalálni mobitellel. Samsung J5. Lehetséges? Pár méteres tévedés nem akadály!

Figyelt kérdés
geocaching,Geodéziai koordináták,töréspont,alappont,kitűzés.

2019. márc. 4. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

A geodéziában pár méteres eltérés elfogadhatatlan, de még 1 cm is elfogadhatatlan. Képzeld el egy sínpálya kitűzésénél mit jelent 1 cm.

Nem tudom mire kell, de egy kitűzést csak megfelelő műszerekkel lehet pontosan elvégezni, kikérve a Földhivatali nyilvántartásból az adatokat.

Ha a nevedet is adod hozzá, akkor a felelősség a Tied.

2019. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Androidos készülékeknél a pontosság 68%-os egy 3,5m-es körön belül. Ha neked ez elfogadható hibahatár, akkor igen.
2019. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hazai az a koordináta? Mert az eov-t 2-3 androidos app képes csak kezelni ezen a bolygón. Háztartási gps vevővel átlagolással is pár m pontosságig lehet eljutni, szóval mi a cél?
2019. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sorry. megírhattam volna,hogy 1 erdőrészletet szerettem volna kitűzni,hogy a ne a szomszédok fáját vágjam ki .
2019. márc. 5. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen következményekkel járó művelethez szakemberrel kell kiméretni, hivatalosan, dokumentálva. Amit te szeretnél, az jogi szempontból kereken nulla.
2019. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" 1 erdőrészletet szerettem volna kitűzni"


Nem is értem, hogy képzeled, hogy nem számít pár méteres tévedés? Te valójában egy telekhatárt akarsz kitűzni. Ez nem játék, ennek pontosnak kell lennie, hiszen leadod a földhivatal felé is.


Telekhatár a legérzékenyebb dolog két szomszéd között.

Minden ingatlan valakinek a szomszédja. Gazdátlan ingatlan nincs.

2019. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK.Nem lőnek vele. Van pár ha erdőm ( na kicsit több) ki akarom mérni a határt. A tölgy 90 év múlva lesz vágásérett. Dddig ráéerek. Csak úgy sacc/kb kellene.
2019. márc. 6. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!