Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire "szabványos", hogy a...

Ejku kérdése:

Mennyire "szabványos", hogy a klíma áramellátását úgy oldják meg, hogy a bérház külső falára helyeznek el egy vízálló "konnektort"?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Nem is néz ki jól, illetve áramtalanítás esetén nem életszerű az ablakon kihajolva hadonászni, tegyül fel, szakadó esőben, viharban. Én ha klímaszerelő lennék, biztosan nem így oldanám meg az áramellátást.

Bent kell keresni egy konnektort, onnan a többi csővel együtt ki kell vinni két vezetéket, amiken keresztül folyik az áramellátás illetve a kültéri és a beltéri kommunikációja.

Mi az akadálya, hogy bentről kapjon áramot a klíma?

2019. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt akadálya, de így oldották meg. Most egy cseppet aggódom, főleg azokért a dolgokért, amiket írtál. Figyelmetlenek voltunk, de bízom benne, hogy ha kérem, akkor átszerelik. És persze fizetem.
2019. júl. 31. 00:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük nem a belétriből kapja az áramot a kültéri, hanem a kültériből kapja a beltéri. A konnektor vezetékén kívül van még más vezeték ami a klímához megy? Ha a konnektor nem volt ott korábban, tehát a klímások tették oda, akkor igazából nincs nehéz dolguk, ha elég hosszú a vezeték, simán rá tudják közvetlenül a klímára kötni, ha nem elég hosszú, akkor max. egy kötődoboz és megtoldják a vezetéket.
2019. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van több vezeték is, de azok a bel-kültéri összekötése miatt vannak, ezeket látom máshol is. Megpróbálom elérni, hogy visszajöjjenek és átszereljék...miért is nem figyeltünk jobban...
2019. júl. 31. 07:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vitték ki a konnektorhoz a delejt?
2019. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szabványossággal vannak gondok, mert ha betartják amit kell, akkor nincs para, pl. vizvédett konnektor tényleg vizvédett azaz IP 65-67


De, kétlem hogy a klímások képzett villanyszerelők lennének, amúgy van olyan is, csak kevés. Egyébként, a működés, az esztétika, a szervizmanuál leírása és installáció szempontjából is ámátőr banda. De, ez csak olyan véleménye aki, 2 évtizede van a klímás szakmában. Meg ki vagyok én hogy ítélkezzek?

2019. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szobából fúrtak ki egy lyukat a kapcsolódobozból, amibe bekötötték és oda helyezték fel a "konnektort". Szóltuk azért, hogy jöjjenek vissza és szereljék át, a cégnél csodálkozott az emberke, hogy kintre tették a dugaljat. Remélem hamar jönnek és átszerelik. Köszönöm a segítséget!
2019. júl. 31. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

"2 évtizede van a klímás szakmában"

Akkor ideje észrevételeznie, hogy a legtöbb vízmentes aljzat az IP44, bár van IP54 is.

2019. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ideje észrevételeznie, hogy a legtöbb vízmentes aljzat az IP44, bár van IP54 is."


Teljesen értelmetlen volt ez a válasz. Mit beszélek hozzászólás, de inkább csak kötekedésnek mondanám. Egyrészt, már tudtad hisz fentebb a kérdés feltevő megírta, hogy a kivitelező korrigálja a hibát és megszünteti a kültéren elhelyezett konnektort.


"a legtöbb vízmentes aljzat az IP44, bár van IP54 is" Nos... talán nem a sarki vill.szerboltba kellene mindig vásárolni, ahol csak az olcsó silány minőséget tartják és még rendelni sem rendelnek be komolyabb konnektort. Azért, mert te földhözragadt vagy attól még van aki robusztus, erősebb minőségi és ténylegesen vízmentes konnektorral dolgozik, ami sokkal biztonságosabb.


Hogy, ha ennyire értesz hozzá, akkor tudhatnád, az IP44 csak csepegő víz ellen védett és csöppet sem nevezném vízmentesnek mivel a test átmérő 1mm-ben van megadva. Ilyen konnektorokat én maximum beltérben szerelek mosogató, fürdő (persze süllyesztett kivitelben).

Eszembe nem jutna IP44-et kirakni kültérbe, pontosan a fokozata miatt, de ha IP54-et említed, akkor már miért nem IP55? Itt már vízsugár elleni védettségről beszélünk, ami ég és föld az IP44-hez képest, persze te csak szereld továbbra is ezt, és ne is említsed az ügyfeleknek, hogy létezik jobb és biztonságosabb még ha pár ezerrel többe is fájna. A válaszadó említett IP sorozata tökéletes, de a valódi vízmentesség a 7-es számtól kezdődik, ami időszakos vízbe merítés ellen véd minden irányból, míg a 8 a tartós védettséget biztosítja. És igen, csak hogy legyen kedved belém is kötni, Én effektív 40 éve vagyok villanyszerelő, így biztos nem értek hozzá.

2019. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!