Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikróhullámú sütő. Ez a...

Mikróhullámú sütő. Ez a magnetron még jónak tűnik? (kép)

Figyelt kérdés

Szikrázás problémába ütköztünk. Kis utánaolvasás után addig jutottam, hogy távolítsam el a csillámlapot (?? itt csak egy műanyag kártyalap), mert szennyeződhetett, ezért vezetővé vált, és innen erednek a villámok. Illetve rossz esetben tönkreteheti a magnetront, ami ezen mikró esetén a kuka kategória lenne. Így néz ki.

[link]


Én azt mondanám valami nagyon minimális látszik. De jó lenne, ha találnék olyat, aki már látott ilyet :)

Szóval tisztítás után (tényleg jól beette magát a zsír, retkes volt) kipróbáltam egy pohár vízzel, lap nélkül. Fél perces teszten tökéletesen átment.


Egyéb infók:

A magnetron házban van egy kis rozsda

[link]


Illetve ez a műanyag lap, amin igazándiból nincsen csillámlap, mint amiről a mikrós oldalak írnak:

[link]

[link]


Jól átégett.

Amúgy ez egy BURG mikrowellenherd márkájú gép, Toshiba magnetronnal.


2019. aug. 5. 11:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaa, és köszönöm a segítséget előre is! 😊
2019. aug. 5. 11:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A magnetron szigetelése kicsit megégett, de ha nem húz át, nem szikrázik, akkor mehet.

Mögötte a reflektív felület üzem közben vált le vagy a tisztogatás következménye?

Csillámlemez helyett olcsóbb műanyagot építettek be, de ez nem gátol abban, hogy normális csillámot tegyél fel. Erre szolgálnak a lyukak, ahol műanyag csapokkal rögzíteni lehet.

2019. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Illetve most látom, itt például fémcsavar rögzíti:

https://www.youtube.com/watch?v=M0xsXjhefy4

Itt még elmegy a fémcsavar, hiszen a lemezház maga is fém.

2019. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!