Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Javítható a 13 éves Sanier...

Javítható a 13 éves Sanier Duval sd 30 KLZ kazánom?

Figyelt kérdés
A hibajelenség az, hogy a forróvíz-tartályból átkerülhet víz a fűtési rendszerbe. A nyomás felmegy 3 bar fölé és a szelep kiengedi a vizet a földre. Állítólag a tágulási tartály jó. Azt mondja egy szerelő, hogy cserélni kellene a melegvizes tartályt. Én nem értek, hozzá, de nekem a hőcserélő a gyanús. Mit lehet tenni? Kapható még alkatrész hozzá?

#kazán #hőcserélő #Sanier-duval
2019. aug. 17. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az a baja szerintem.

Ha el tudod zárni a bejövő hideg vizet, nyisd meg a melegvíz csapot. elvileg ha az a baja amit állítanak, csökkennie kellene e fűtási rendszer nyomásának. De nem fog.

A feltöltő csapod nem zár jól, amivel a fűtési rendszerbe pótolod a vizet, ezért beszivárog a többlet, ami többlet nyomást okoz.

Ezt csak úgy tudod tesztelni, ha le tudo kötni a kazánról a fűtéskört, és megnézed hogy ereszt-e a feltöltőn át aminek nem kellene.

[link]

2019. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jó irányba kerested a hiba okát.A szerelő már megnézte a feltöltő csapot és sajnos jó. Egyébként a leírásod szerint is eljártunk. Elzártuk a vízhálózati csapot és a nyomás csökkent. Ezek szerint, ha jól értettelek, mégsem a feltöltő a hibás. A neten találtam forróvizes tárolót, amely tartalmazza a hőcserélőt, az ára 180 ezer. Vajon csak a hőcserélő, ami kilyukadhatott, cserélhető-e vagy javítható-e? A javítás kérdéses, mert állítólag öntöttvas.
2019. aug. 18. 08:29
 3/3 pitchman válasza:

Szia!

Én a helyedben választanék egyet ezekből és lenne egy rakás cserealkatrészem:

[link]


Amíg menthető menteni kell, mert átálni kondenzációsra milliós tétel.

2019. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!