Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A kazán víznyomás esik,1 hét...

A kazán víznyomás esik,1 hét alatt 0,4 Bar-t. Mi okozhatja ezt? Eddig nem volt ekkora a csökkenés. A víz főcsapot elzártam, később vissza. Levegős lett valami, a kazán elvileg zárt rendszerében? Szerintem semmi összefüggés nincs, de utána kezdődött.

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 00:03
 1/1 Zzzoli ***** válasza:

három okból eshet a nyomás. Sszivárgás van, vagy levegős és az automata légtelenítő engedi el a levegőt, terjeszkedik a víz, után kell pótolni. A harmadik hogy frissen van feltöltve, le van légtelenítve, de a beoldott gázok távoznak a vízből, ami szintén a levegősödéssel azonos jelenség. Ha volt valami átalakítás, le volt engedve, vagy radiátor volt leszedve stb.

Viszont ez csak üzemelő rendszernél jelentkezik. Ha nem volt a rendszeredhez nyúlva, magától nem levegősödik be a nyomott rendszer. Attól meg főleg nem hogy a vízfőcsapot kizártad és visszanyitottad. Kapcsolatban a fűtésed és a vized maximum az automata utántöltőn lehetne, de nincs, mert akkor nem vennéd észre a nyomásesést.

Én a helyedben csepegést, szivárgást keresnék. Vékonycsöves rendszernél elég egy minimális szivárgás, lehet észre sem veszed mert folyamatosan elpárolog, de a nyomásesés szembetűnő lesz.

2019. aug. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!