Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Magas páratartalom a hűtőben?

Magas páratartalom a hűtőben?

Figyelt kérdés
Betettem egy hőmérőt a hűtőbe legfölső polcra, az még ok, ha napközben magas, 60-70% körüli, de éjszaka is ennyi. S elég sokat is megy a hűtő, 5 foknál kikapcsol, de 1 óra elteltével 8-9-re is felmegy. Én szigetelés hibára gyanakszom, de az ajtószigetelés rendben van, igaz egy kicsit már merev, keményedett. Mi lehet a gond?
2019. aug. 23. 14:13
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Ha van bent jegesedés, az párolog is valamennyire.

Nem tudom amúgy, hogy jól záró ajtónál mitől változna éjjel a páratartalma a hűtőnek.

Ott bent ugyanannyi fok van, ugyanolyan sötét és nincs légcsere a külvilággal.

A hőmérőd amúgy milyen páratartalmat mér?


Mert ha relatív páratartalom, akkor ha ott bent alacsony a hőmérséklet, akkor ami a 20 fokos konyhalevegőben 40%, az bent lehet 70% is.

Ha meg simán valami átnedvesedő mérőszenzorral mér (kecskebél, mittomén), akkor a rá csapódó párától hülyeséget is mutathat.

2019. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:
A hőmérő hőmérsékletet mér, de te páratartalmat emlegetsz.
2019. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!