Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet ed mennyezeti lámpát...

Lehet ed mennyezeti lámpát fali kapcsolóval dimmelni?

Figyelt kérdés

Van egy fali dimmer kapcsolóm a nappaliban, és megtetszett egy mennyezeti led "csillár" (smd ledekkel) ami távirányítóval dimmelhető., én viszont szeretném a fali kapcsolómmal szabályozni.

Van benne egy led controlller amit gondolom nem lehet kiiktatni, hogy a kapcsolóból jövő kábelt közvetlenül a ledsorra kötöm. De van-e valami mmegoldás? Például egy olyan led controller aminek ha a bemenetét dimmelem, a kimenete is dimmelődni fog?



2019. okt. 13. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Van dimmelhető led driver.

De ahhoz tudni kellene a ledes panel áramát, feszültségét.

Ami mérhető.

Megméred hogy 100%-on mekkora fesz és áram megy rá.

Ha megvan, akkor keresünk rá egy dimmelhető vezérlőt.

Csak példának itt van egy, de nem biztos hogy ez lesz a megoldás:

[link]

Én pl. a szobám világítására egy elég nagy tudású vezérlőt vettem, amit töb helyről lehet vezérelni, ki-be kapcsolni, emlékszik az utolsó állásra, stb. Kb. 10 ezerért vettem. Tudom az ágyamnál kapcsolni, az eredeti ajtó melletti kapcsolóról, ja, és nem kell hozzá külön dimmer sem, csak 2 szálon lehet triggerelni a funkcióit, gyakorlatilag a meglévő villamos hálózaton megy, és akár több vezérlő is összeköthető, egyszerre és külön is működtethető:

[link]

Van kisebb eljesítményű olcsóbban is ha az elég.

2019. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ, pont valami ilyesmire gondoltam. Ezek szerint lehetséges.

A fali kapcsoló egyébként egy wifis kapcsoló, ezért telorol is tudom vezérelni, ezért gondoltam hogy a távirányítóját kihagynám. És akkor teszek bele egy oda való dimmelheto drivert.

2019. okt. 13. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor az első linkhez hasonló lesz a befutó, ha megvannak a szükséges paraméterek.
2019. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!