Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy Electrolux EWF 10040w...

Egy Electrolux EWF 10040w mosógépről lenne szó. Nejem hívott, hogy a mosás vége felé a gép levágta a Fi-relét és miután újra bekapcsolta, csak villogott az indító gomb, de semmit nem csinál?

Figyelt kérdés
Én másnap hazaértem és elindítottam egy centri programot. Alig egy perc múlva nekem is ezt csinálta. Lehúztam a sarukat a bejövő zavarszűrő kondiról és összekötöttem a vezetékeket. Elindult és több percig ment hiba nélkül. Gondoltam, meg van a probléma, elindultam venni hozzá, de nem kaptam, azt mondták hogy iktassam ki. Levágtam a sarukat és összekötöttem a vezetékeket. Viszont most megint nem akar semmit csinálni, csak villog a start gomb. Tettem bele ruhát, hátha az üresség nem tetszik neki, de semmi és előtte is üresen szivattyúzta ki a bent maradt vizet. Az ajtóreteszelő elektronikát is átnéztem, de nem láttam hibát. Van ötletetek? Illetve kerestem hozzá valami leírást, hogy valahogy ki lehet ütni/tekergetni belőle a hibát, de ehhez a típushoz nem találtam leírást/videót.

2019. okt. 26. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, meg van a probléma, elindultam venni hozzá..."

Nem kellett volna, az igaz, hogy a testre is kapcsolódó zavarszűrő kapacitások néha okoznak összeférhetetlenséget a FI-relével, de nem azért, mert hibás lenne a zavarszűrő.

Nincs annak semmi baja, sőt ezek magas biztonsági minősítésű alkatrészek, hiszen átvezetése esetén agyonvághatná az embert, ezért minőségileg inkább túlméretezik őket.

Nem mondom, hogy a fázis-nulla közé épített kapacitások nem füstölnek le néha, de a test felé vezető kapacitásoknál ez nem valószínű.

Tehát ilyenkor áll elő az az eset, hogy kicseréled új példányra gondolkodás nélkül, de minek, ezzel nem változott semmi, nem csináltál semmit.

Itt meg pláne, mivel más gond lehet, átvezetés a motornál / tekercseinél, vagy ki tudja, át kell vizsgálni mindent!

2019. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ott az okosságban (a programban, automatikában) is elküldött valami valamit, nem csak a fi relét küldte le.

ezért villog, valami hibát jelez. műszaki leírásban nincs benne mit tud jelezni? hányat villog, milyen gyorsabn? stb.

Lehet ha nincs fi relétek már füstölt is volna a cucc....

2019. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!