Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma fűtésekor mennyi az...

Klíma fűtésekor mennyi az ideális hőmérséklet beállítás?

Figyelt kérdés
Ha 14 fok van kint mennyi az ideális amire be kell állítani ? (26 fokra szoktam.) Ennek van lényege,hogy hány foknak kell különbségnek lennie ? gree márkájú klímáról van szó. Ha 14 fok van kint akkor minél lentebb veszem a klímát 25-24-23 akkor annál kevésbé fogja a meleget nyomni ? Jól gondolom ?

2019. nov. 5. 13:28
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Nekünk a nyáron került beszerelésre két Gree Klíma(Hűtő-Fűtő). Énis 26fokra szoktam felkapcsolni, és ha a klíma úgyérzékeli hogy elérte a 26 fokot, akkor "Stand-by" üzemmódba kapcsol, azaz bekapcsolva marad, de leáll, majd ha úgyérzékeli hogy kezd csökkeni a beltéri hőmérséklet, újra felkapcsol. De 26 foknál azért általában én már előbb leszoktam kapcsolni, mert megpusztulok a melegtől:D 1 óra bekapcsolt állapot után, órákon át meleg marad. De persze ez függ attól is hogy mennyi szigetelés van stb. Nekem egyenlőre bejön, nem kell szórakozni favágással, begyújtással, és elvileg olcsóbban is fogunk kijönni. Majd kiderül:D

2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi neked kényelmes. Én 23 fokban érzem jól magam, ehhez 21 fokra kell állítani, így pedig lesz bent 24 fok. Már azon gondolkozom, hogy kidöntöm az egyik falat, menjen az utcára is a melegből. 16m2-re a 20 fok kevés, alig kapcsol be, a 21 fok már sok (24-25 fok van így bent). Sajnos az első klíma (Gree) és a második (Daikin) sem tud eléggé leszabályozni, így bőven túlfűti a legkisebb teljesítményen a helyiséget, 26 fokra állítva meggyulladnék. Mivel a meleg felfelé száll, fent melegebb van, mint lent, a klíma pedig fent méri a hőmérsékletet, így esélyes, hogy az ideális hőérzethez magasabb hőfokot kell beállítani. A ma kapható összes klíma inverteres, azaz tudják szabályozni a teljesítményűket. Az ideális az, ha sosem kapcsol ki, hanem alacsony teljesítményen folyamatosan működik. Így lesz alacsony a fogyasztás és egyenletes a hőmérséklet, így elkerülhetők a #1-es válaszadó által írt megpusztulok a melegtől jelenségek. Ha jól van méretezve a klíma (ami nálam nem mondható el sajnos, nagyon kicsi a szoba), akkor ~8 fok hideg alatt folymatos működéssel tizedre pontosan tartja a hőmérsékletet, fillérekből.
2019. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%

minél lentebb veszem a klímát annál kevésbé fogja a meleget nyomni ? Jól gondolom ?


fogadok bölcsész vagy :D

no offense!

2019. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gabesz147 ***** válasza:

Nekem Gree Comfort Plusz klíma van, azt írja, hogy onnét állítsam be a távirányítóval a kívánt hőfokot, ahol a azt hőmérsékletet szeretném.

Ez marhaság:-), de 1-2°C-assal mindig több a beállítottnál, 24nm-et fél óra alatt befűt, aztán leszabályoz, és tartja.

2019. nov. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!