Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hősugárzó termosztáttal?

Veger kérdése:

Hősugárzó termosztáttal?

Figyelt kérdés
Lakatlan házban szeretném megóvni a fatüzelésű kazánt az elfagyástól olyan hősugárzóval, amelyiken be lehet állítani, hogy mondjuk 5 fok alatt kapcsoljon be. Ismer valaki ilyen készüléket?
2019. nov. 19. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a kereskedelemben kapható hőfokszabályzós készülékek alsó fokozata hol kezdődik, elképzelhető, hogy feljebb, azaz szobahőmérsékleten.

De csak pár dollár Kínából egy digitális termosztát, amin pontosan állítható a be és kikapcsolás hőmérséklete.

Csak azokon relé van, amit neked kell bekötni tetszőleges hősugárzóra, fűtőbetétre, bármire.

2019. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni, úgy hívják, hogy elektromos konvektor! Nagyon csendesen működik és be lehet állítani a hőmérsékletet!
2019. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2

Kiabálás helyett inkább azt írnád, mennyi a legkisebb hőmérséklet, amire be tudod állítani?

5 °C nem szobahőmérséklet, ilyet nem tud akármelyik szobai eszköz, szerintem.

Esetleg a fagyvédő fokozattal ellátottak.

2019. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keress konnektoros termosztátot, rá egy hősugárzó és megvagy.

[link]

2019. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora az a ház de egy 800 wattos hősugárzó mehet éjjel nappal, úgyse melegíti fel 10 fok fölé.

Nekem a műhelyben 3*4 m, ha bedugom a 2000 wattos hősugárzót nem éri el a 15 fokot sose.

2019. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És mi fogja megóvni a vízkört a fagyástól?

A lehető legrosszabb hatásfokú dolog kívül a levegőt melegíteni, aztán azzal melegíteni a kazánt...

Célszerűbb lenne betenni a vízkörbe egy villanybojler fűtőbetétet, és öt fokon bekapcsolni a keringetőszivattyúval együtt. Persze a termosztátot a rendszer leghidegebb pontjára kell tenni, lehet hogy a pincében (feltételezés) a kazánnál még bőven 5-6 fok van, miközben a ház északi szobája már nulla fokos.

2019. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!