Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bekapcsolás után néhány...

Bekapcsolás után néhány másoperc, néha perc után újraindul a számítógép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom nővérének a számítógépe egyszer csak gondolt egyet, és miután beadta az asztalt, egy kis idő múlva újraindult. És ezt így folyamatosan, minden alkalommal. Kivettem a ramot, majd újra visszatettem, mindkét oldalt be is pattant, de semmi változás. Utána a másik helyre is megpróbáltam, de ismét ennyi. Mit tudok vele csinálni? Elvileg minden érintkezik benne, ennek ellenére mégis ezt csinálja. Sajnos a párom sem nagyon ért hozzá, így nem tudom, mitévő legyek.

2019. nov. 29. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert ez nem RAM hiba, így hiába huzigálod :)


A videokártyát szedd ki, portalanítás és feltehetően nem fog normálisan forogni a hűtője pl. ráfújsz és szinte alig mozdul meg.

23e-es kártyán 114Ft-os tétel lenne a cseréje, de csak 1000db-os kiszerelésben árulnak, a legtöbb szervizben szintén nincsen nekik, bontott gépből szokták javítani, vagy cserélik a kártyát, de megkérik az árát. Esetleg simán annyit mondanak javíthatatlan, majd 3500Ft-ot kérnek a vizsgálatra :)

2019. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

én is inkább túlmelegedésre gondolok.

Egy alapos takarítás, (esetleg újrapasztázás ha már régebbi - 2-3 éves - a gép) nem árt.


Esetleg még a táppal lehet valami.

2019. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, majd csak lesz valami! :D
2019. nov. 29. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
ez bármi lehet. Akár RAM hiba is, hiába írja az első hogy nem. Az meg végképp röhejes hogy két sorból megmondja hogy a VGA a hibás. Lehet a RAM a VGA a HDD a táp bármelyik kábel vagy akár driver. Ezt ennyiből nem lehet megmondani!!
2019. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A túlmelegedés sem valószínű, hiszen írta hogy a bekapcsolás után kis idővel jelentkezik. Ehhez nem elég az idő hogy túlmelegedjen.
2019. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Haburc válasza:
Szerintem meg a tápegység rossz. Nem tudja stabilan tartani az 5V-ot terheléstől függően. Találkoztam már ilyen problémával.
2019. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!