Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ma vettem egy Ok. Márkájú...

Ma vettem egy Ok. Márkájú ventillátoros hősugárzót. Bekapcsoltam 10 percre, és szikrázott egyet, es füstölt is. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy minősíthetetlen minőségű műszaki cikkekkel vannak tele az üzletek.
2019. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vissza kell vinni.
2019. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza, cseréljék ki, vagy adják vissza a pénzt. A sima ellenálláshuzal, ami a hőt állítja elő, nagy áramot vesz fel, forró és tud ilyen dolgokat produkálni. Somogyi (Home) márkájút vegyél, talán van belőle valahol akciós is. Nem csúcskategóriás termék ez sem, viszont kevesebb eséllyel fog kijönni belőle a működtető füst. Egyel nagyobb árkategória a PTC fűtőbetétes hősugárzó, a fogyasztásban nincs különbség, de modernebb és biztonságosabb.
2019. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Puskapor került bele.
2019. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Valami nem OK. Vidd vissza.
2019. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Meton ***** válasza:
Ha ment 10 percig, akkor gyári hiba. Már ha feltételezzük, hogy a megfelelő hálózati feszültséget kapta. De ezeket az eszközöket már úgy csinálják, hogy felismerik a 110 és a 230 voltot. A konnektor is különböző, tehát véletlenül nem tudod rossz hálózatra csatlakoztatni.
2019. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Már ha feltételezzük, hogy a megfelelő hálózati feszültséget kapta.

Gondolom nem a ipari 400 Volt-ra kötötte.....

De ezeket az eszközöket már úgy csinálják, hogy felismerik a 110 és a 230 voltot.

Ahamm,,ez nem kapcsolóüzemű tápegység,hanem csak egy hősugárzó......

A boltosok viszont felismernék,hogy nem ide való egy 110 Volt-os eszköz.........

A konnektor is különböző, tehát véletlenül nem tudod rossz hálózatra csatlakoztatni.

2019. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
50%
Füsthajtású volt, de kijött belőle a füst, ezért nem megy. Vidd vissza, és kérd hogy töltsék fel füsttel!
2019. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Meton ***** válasza:
Ma már szinte mindent úgy gyártanak, hogy 100-ről és 230-ról is megy. Néztem, hősugárzók is vannak ilyenek. Az nem derül ki, hogy honnan vásárolta a készüléket. Lehet, hogy ez pont egy olyan készülék volt, ami nem megy 230-ról, csak 110-ről. Szerzett egy átalakítót aztán sikeresen elfüstölte. Legalábbis lehetséges ez a verzió a rendelkezésre álló infók alapján. Bár elismerem, kicsit erőltetett.
2019. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én ha akarnák se tudnák venni 110-voltos hősugárzót,mert én meg nem találtam egyet sem,max valami kintről behozott használt vackot esetleg,ami 110-voltos.

Kínaiak biztos gyártanak ilyet is,de egyszerűen ennek nincs semmi értelme.

Mivel egy nagy teljesítményű dologról van szó,nem pedig egy mezei telefon töltő konnektoros tápegységről,aminek az elektronikája alapból szélesebb fesz tartományból is tudd dolgozni.

Nem beszélve arról,ha rendes üzletben vette,ott bizony sehol nem fogsz találni semmiféle 110 Voltos vackot,,semmit...

Ma már szinte minden úgy gyártanak,,,persze,de nézz körül otthon miket találsz,és mi van ráírva,főleg a háztartási eszközökre !

Utána menj be egy elektronikai üzletbe,vagy akár többe is,és próbálj meg venni valamit ami 110-os,mosógépet,hősugárzót,turmixot,mikrót,,bármit...

Ennek,hogy a kérdező véletlen vett egy rendes szaküzletben egy Új 110-voltos hősugárzót,annak annyi az esélye,mint a lottó ötösnek,,,kb...

2019. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!