Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » SOS! Miért nem tudom újraindít...

SOS! Miért nem tudom újraindítani a konvektort?

Figyelt kérdés

A nappaliban lévõ gàzkonvektor kb.1 òràja teljesen kialudt.

A hàlòszobai jól működik.Gázbojlerem van,az is a szokásos módon megy.

Ami nem működik,ott benyomtam mindkét gombot (a szabályzót és a felette lévőt)de nem villan be,nem tudom mit csináljak.3 hónapja lett átvizsgálva teljesen,a bojlerrel és a másik konvektorral együtt.

Tudtok javasolni valamit?


2020. jan. 4. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Tönkrement benne valami. Szerelőt kell hívnod, mást nem tehetsz.
2020. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi,amúgy jól gondoltam,hogy ezt a két gombot kell egyszerre benyomni?

Van ott egy gömb alakú rész ahol begyullad a konvektor,arra nem lehet rágyujtani gyufával?

Miért állhatott le a konvektor csak úgy?

2020. jan. 4. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Jobb volna kideríteni, mielőtt a ház leégése utáni utolsó emléked az volna, hogy valami gond volt a konvektorral.
2020. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csinálj úgy, mintha működne és egy szabályos kikapcsolási folyamatot. (Gázcsapot is zárd el mellette)


Ezután várj kb 10 percet, majd próbáld bekapcsolni

(Leírás szerint)


Ha nem megy, akkor szerelő.

2020. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zzzoli ***** válasza:
Ha gyújtás idejéig begyullad az őrláng és a gomb elengedésekor kialszik, akkor a biztonsági hőelem vége égett el. Kicseréléséhez nem kell szakértelem vagy szerelő. Nem avatkozol be kritikus helyekre, vagy a gázvezetékbe. Ha nem sikerül max. ugyanez lesz hogy nem tartja bent az őrlángot.
2020. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen konvektorok gyújtólángja kialudhat szélfújástól is néha.

A begyújtás pedig nehézségekbe ütközhet még akkor is, ha amúgy semmi más baja nincs. De ez megoldható egy kis "sütnivalóval". Lent a csillámlemezt szakszerűen kiveszem, utána egy hosszú gázgyújtóval begyújtom. Egy idő után el lehet engedni a gombot. Ha megtartja a lángot, akkor jó, csillámlemez vissza, működik.

Ez a kis trükk nem érint semmiféle biztonsági rendszert, csak a begyújtásról szól.

2020. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

nem egyszerre kell benyomni.


0. húzd ki azt a gombot amin a számok vannak. húzd meg kifelé párszor - nem túl erősen. ezzel kapcsolod ki a konvektort. Azért kell kihúzni, mert hátha beragardt.

1. gázcsap nyitva

2. amin a számok vannak (az alsó elvileg) azt benyomod (én fel is szoktam tekerni 4-5-6 fokozatig és ott nyomom be)

3. vársz néhány másodpercet - hallanod kell ha csend van, hogy sziszeg a gáz. Ha több napja nem ment a konvektor, akkor várhatsz többet is.

4. nyomva tartod az alsót és megnyomod azt a gombot amin a láng van amit nehezebb benyomni, ami csattan, ami elvileg felül van. ez adja a szikrát. Ha van üveg akkor látod, hogy meggyulladt-e. ha nem gyulladt meg akkor nnyomj rá még párszor 10-20x is akár, nem lesz baja.


ha erre nem gyuulad be, akkor gond van.

ha begyullad de elalszik az őrláng akkor is gond van.

akkor szerelő

2020. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Sikerült megoldani,végülis nem volt nehéz.

2020. jan. 5. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!