Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bosch MUM52120-as konyhai...

Bosch MUM52120-as konyhai robotgépről kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
700 W, több funkció, az érdekelne, hangos-e, hogy bírja a dagasztást? Persze a 700W nem sok, tudom, de érdekel, hogy birkózik meg 1 kiló liszttel.

2020. jan. 16. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kb 3 éve van egy 600wattos elődje. Kevésbé formatervezett, de kialakításban, működésben ugyanaz. Hangerő tekintetében semmivel sem hangosabb mint mondjuk egy kézi mixer. Legtöbbször, havi 1-2 alkalommal pizzát szoktam vele gyúratni, de az csak fél kiló lisz+300ml víz,stb. Maga a konstrukció ehhez is egy kicsit gyengusz, mert a tálrögzítés furán van megoldva, ez miatt még ennél a fél kilós adagnál is mocorog az egész. Ráadásul nekem egyszer leesett a tálja a polcról, és egyből le is tört az aljából egy darab, ami pont a rögzítés egyik pontja, szerencsére ettől még teljes mértékben használható, de bosszantó, hogy ennyire törékeny. Kapható hozzá fém tál is, csak elég húzós áron.

Amúgy nem rossz gép, én szeretem, és pasiként is sokat használom, de ha csak dagasztásra és nagyobb mennyiséghez kell akkor inkább egy tálas mixerre érdemes beruházni.


ttps://www.youtube.com/watch?v=g1yUm2LJync


Az enyém még ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=8RUvqHiLX2c

2020. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocs lemaradt a link elejéről a H


https://www.youtube.com/watch?v=g1yUm2LJync

2020. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem, nem dagasztásra, vagyis azt is megpróbálom majd vele, de dagasztani gép nélkül is tudok :). Inkább habverés, keverés anélkül, hogy fognám a készüléket. Meg aprítás, illetve tetszik a turmix is, mivel 6 hónapos pici van itthon, így nem kell külön vennem egyet. Csak a teljesítménye miatt hoztam fel a dagasztást, szerintem ezeknél a gépeknél az a sarkalatos pont :).
2020. jan. 16. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Nos azon kívül amit írtam, illetve a videóban is látszik, hogy mocorog kicsit nekem sincs vele gondom. Tojáshabot is szebben felveri ezzel a bólogatós habverőjével, mint a kézi mixerrel. használom a turmixát is pizzaszósz készítésnél, sőt mikor keksztekercset csinálok, akkor inkább egész kekszet veszek, és reszelős feltéttel darálom le, egy részét pedig a nagylyukúval, hogy legyenek benne nagyobb darabok. Minden gond nélkül elbír vele.

dagasztó/keverőtálját kicsit kicsinek találom, mert a múltkor csináltam vaníliatortát

https://www.youtube.com/watch?v=8-rfu1X8KtY

Csak nekem egy kicsit nagyobb sütőkarikám van pár centivel így átmatekoztam a receptet. Olyan 1,2 liter tejszín+fehécsokit már nemigazán lehetett kihabosítani a táljában. Kénytelen voltam tálban kézi mixerrel dolgozni.

2020. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ennyi tejszínnel nem fogok próbálkozni :). Most már csak nagy levegőt kell vegyek, hogy akarok-e 55e Ft-tal szegényebb lenni, vagy sem :).
2020. jan. 16. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól meg lökték az árát +100Watt és némi külső csinosítgatása után. Én az elődmodelt még 32 ezerért vettem az Euronicsban
2020. jan. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megrendeltem :). És most kedvezményes, ezért ennyi :). Ennek a tálja is fém, azért erre esett a választásom. Tojásfehérjét jobb abban verni. vagy üvegben. Meg masszívabb is. Nézegettem a géphez vehető eszközöket, egy műanyag tál is 5-6e Ft :/, de lehet, veszek majd egyet, jó, ha piskótához van kettő. Meg esetleg majd egy húsdarálót.
2020. jan. 17. 09:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Piskótánál én párhuzamosan csináltam mellette a kézi mixerrel. Húst darálni ritkán szoktam ahhoz elég a kézi. Mikor én vettem volt olyan opció, hogy húsdarálót illetve fagyikészítőt adtak hozzá a meglévő kiegészítőkön felül. Persze az utóbbit választottam :)

[link]


Köszi a tippet a tojásfehérje felveréséhez! Kipróbálom majd :)

2020. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bevált a fagyigép? Mert akkor azon is elgondolkoznék :).

A műanyag edényt nehezebb elmosni zsírmentesre, vagyis fennáll az esély, hogy egy kissé zsíros marad, mondjuk néha van is olyan érzete az embernek, ezért ajánlják a fémet vagy az üveget tojásfehérje felverésére.

2020. jan. 17. 18:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Ritkán használom, de amúgy nem rossz. Ez ugyen egy valamilyen duplafalú, folyadékkal töltött tál, amit fagyikészítés előtt a fagyasztóba kell tenni pár órára.

Műanyag kiegészítőit meg a mosogatógép szépen elmossa 😃

2020. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!