Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Törölközőszárító összeszerelés...

Törölközőszárító összeszerelése hogyan?

Figyelt kérdés

Praktikerben vettem egy törölközőszárítót fűtőpatronnal együtt. Négy vége van ugye, az egyikbe megy a fűtőpatron, viszont a másik 3 lyukhoz csak 2 dugót kaptam, szóval az egyik üresen marad. Ez így normális, vagy szerezzek be hozzá még egyet? Valamint azt olvastam desztillált vízzel, máshol azt olvastam elég csapvízzel feltölteni, melyikkel érdemes?

Köszi!



2020. jan. 27. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Gyárilag glikollal töltött szokott lenni és zárt rendszerű, de csapvizet nem tennék bele, a vízkövesedés miatt. Ioncserélt akkuvíz, vasalóvíz stb. mehet.

Tágulása lehet éppen, amihez talán nem árt egy kis lyuk a dugón, de nem tudom, hogyan szokták ezt megoldani.

2020. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy indokolt az ioncserélt víz (bár nyilván ártani nem árt).

A központi fűtést sem szokták ioncserélt vízzel feltölteni.

Abban a pár liter vízben nincs annyi vízkő hogy problémát okozzon.

2020. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Azért adnak kevés dugót, mert feltételezik, hogy fűtési rendszerbe kötöd.

Ha nem így van, vizes boltban vehetsz 1/2" vakdugót.

Lényegtelen hogy mit töltesz bele.

Panelházakban pl. direktbe hálózati vízzel van megnyomva a rendszer. De neked attól semmi baja sem lesz, ha különállóként használod, 2-3 liter vízből nem válik ki 4 kiló vízkő.

2020. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 2. 10:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Látom, lepontozták a 3-as válaszom. Gondolom aki ezt tette, az majd szépen meg is indokolja hogy miért, mert sokkal hasznosabb tanáccsal tud szolgálni a témában, kíváncsian várom.
2020. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!