Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Panellakásban a wc szagelszívá...

Panellakásban a wc szagelszívását szeretném megoldani. A gondom az, hogy a legkisebb ventilátor is csak 80 mm átmérőjű csőbe csatlakoztatható, de a központi szellőztető WC-be leágazó szakasza 65 mm átmérőjű. Hogy sikerült ezt valakinek megoldani?

Figyelt kérdés
A falnyílás 70 mm-es, a benne lévő leágazó fémcső 65 mm. Elsőre arra gondoltam, hogy a betonban kitágítanám 100mm-esre a lyukat, ebbe menne bele egy ventilátor és a 100 mm-es ventilátort és a 65 mm-es csövet kéne valamilyen szűkítő megoldással összekötni. Előre is nagyon köszönök minden tanácsot!

2020. jan. 30. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Kreativitás kérdése csak, de valahol olvastam, hogy a rendszerbe befújt levegő végül más lakásban kötött ki és alapvetően szabálytalan ez a megoldás.

Normális megoldás az épület tetején kiszívni a szart.

2020. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha van szellőző akkor és nem szívja el eléggé a levegőt akkor ott valami gond van. Meg kellene nézetni nem költöztek-e bele a galambok vagy valami.

A befújás nem jó, ezeket a rendszereket úgy tervezik, hogy sima huzattal üzemeljenek. Ha ebbe a rendszerbe belerondítasz egy ventivel akkor valszeg megborul működése


Ha nincs a tetőn, akkor lehet beépíttetni huzatfokozót.

ilyesmi:

[link]

lécsőházra lebontva árban nem drágább mint a venti.


ha mindenképpen venti akkor megy valami máanyag tölcsérrel megoldható az átmérő kérdése - ha az Appolló-13-ban meg tudták oldani, akkor a földön is biztos sikerül :D

csak itt meg az áramlásra kell figyelni, mert a hirtelen keresztmetszetváltozás okozhat az áramlásban olyan anomáliákat ami miatt inkább visszafelé fog áramlani a levegő.

szal csak okosan!

2020. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te sehogy ,mert ha te most bele piszkálta másnak is gondolt okozhat szépen szólni kell a közösképviselönek,gondnoknak hogy nézék meg központi szag elszívott hogy nincs e nagyon elkoszolodva mert akkor ki kell tisztítani,illetve még nagyobb erejü ventilátor a cserélni mostanit ,bár az meg hangosabb lehet amit nem mindenki szeret.
2020. jan. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kb. 120mm-es venti van felszerelve. Gondolom a venti mögött lehet egy csővel összeszűkítve a légjárat, de nem tudom, mert már így vettük a lakást, be van dobozolva és sosem szedtem szét.
2020. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Panelházakban az szokott lenni a probléma hogy az elszívó ventilátor úgy van méretezve hogy lakásokban a csövek végén szűkítő van amit körben kb.10mm-re lehet kinyitni.

Viszont az idők folyamán a lakók elkezdték átalakítani a lakásukban a beömlőket,aki nem volt elégedett a szívással az nagyobb nyílásúra cserélte,a konyhákban elszívókat építettek be amik kikapcsolva is teljes átmérőben engedik át a levegőt-ha még be is kapcsolják akkor még nyom is rá-úgyhogy ha a 10.emeleten még megvan a vákum az az átalakításoktól függően gyorsan csökken lefelé,nálunk a földszint-1.emeleten állítólag már évek óta nincs elszívás az ott lakók szerint.Egy gáztűzhelyes lakásban/házban...

A gondnok/házfelügyelő nem tud semmit tenni mert minden lakást végig kellene járnia,ellenőrizni az átalakításokat és utasítani a megszüntetésüket a robbanásveszély miatt.

2020. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat és a tippeket.

Végül úgy oldottam meg, hogy bementem az első klímás boltba, ahol két órán belül legyártottak nekem egy mérte pontos szűkítőt. Azt mondták sokan csinálják így mások is. Elvágtam a régi 65 mm-es csővet és kivéstem a wc falán a lyukat nagyobbra. Valóban huzat elven működik a rendszer. Ha nem kap áramot a ventilátor gyönyörűen jár benne szépen lassan a levegő és lassan forog is a venti. Amikor felkapcsolom a ventilátort akkor viszont begyorsul az egész és szépen kiszívja a szagot. Semmi probléma nincsen vele.

2020. febr. 17. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Neked nyilván nem gond, ha betolod más lakásába a szarszagot.

Úgy látom, nem értettél meg semmit az előzményekből.

2020. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!