Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép elektronikáját mennyir...

Mosógép elektronikáját mennyire károsítja, ha a program közben kikapcsolom a gépet?

Figyelt kérdés
Kímélő és a gyors program is csak 600-800 fordulaton centrifugál. Az utolsó öblítés után kikapcsolom és elindítok egy 1000 fordulatos centrifuga programot. Hosszútávon ezzel ártok a gépnek?
2020. febr. 2. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen géped van? Nincs rajta olyan opció, hogy a centrifugát módosítsd?

(Nem hülyének nézlek, nekem két évbe telt, mire leesett, hogy a programokhoz rendelt alapot tudom gombnyomásokkal variálni :D )


Egyébként én azt csinálnám, hogy hagyom lejárni, és utána indítanék külön plusz centrifugàt. A gépnek is így tutira nem árt, plusz neked is kényelmesebb, ha nem kell lesben állni.

2020. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Az elektronikának nem árt, viszont a mechanikának igen, hogy kis töltetet nagy sebességgel centrifugálaz
2020. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elektromos és elektronikus részegységeknek sem árt, illetve ha nincs rendellenes rezonancia, akkor a mechanikának sem.

Így próbálom "rövidre zárni", hogy ezen az oldalon főleg az első kettőt lazán összekeveritek. Azaz egyáltalán nem biztos, hogy arra gondoltál, amit írtál.

De végeredményben most mindegy is.

2020. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem árt. Még az áramszünet se, onnan folytatja ahol leállt.
2020. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy árt, hiszen alapban is szokott olyan program lenni, hogy öblítési stop.

De miért nem használsz eleve olyan programot aminél 1000-es centrifuga van benne? A Kímélő, pont azért alacsonyabb fordulatú, mert úgy nem gyűri annyira meg a ruhát. Legtöbbet használt 1 órás programnál én gépem alapban 1200-as fordulatra áll be, de nálam állítható , és le is szokom venni 800-ra.

2020. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én más programot használnék. Nem gondolom, hogy ha a hőmérséklet, centrifuga, öblítés be van állítva, akkor olyan sok múlna azon, hogy milyen programban mosom a ruhát... Annak idején nagymamáink kézzel mostak mindent és nem számolták, hogy mit mennyi ideig csináltak, mégis jók lettek a ruhák.
2020. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontos név???

Egyékbként mi a fenéért állítod meg? Hagyd végigmenni, kicsapatja a 80%-át a víznekk, és külön még ráküldöd a húdedurva 1000-est. Sokkal hatékonyabb mintha egyből azt nyomnád rá a 800 helyett, sőt még át is tudod mozgatni a ruhákat egy kicsit.

2020. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!