Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van tócsa a fagyasztósze...

Miért van tócsa a fagyasztószekrényem alatt?

Figyelt kérdés
Teli van, nem tudom megemelni, és alánézni, hogy honnan jön. Van valami ötletetek?
2010. júl. 23. 08:22
 1/5 SzilKa ***** válasza:
nekünk a hátulján a kicsapódott víz előbb ráfagyott a csövekre, majd leolvadt. Én is megijedtem a tócsától először, de aztán láttam, hogy elég róla leverni a jeget, azóta nem is volt több tócsa. Ilyen melegben előfordul az ilyesmi.
2010. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hátulján mitől fagyott rá a pára? Az _meleg_ az a cső!
2010. júl. 23. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
szívócső deres. ami annyit jelent hogy tultöltötték a hütőközeggel(gáz). a csövön 1-2mm-es jég keletkezik,amikor nem megy a gép akkor meg leolvad.ez igy megy mindig. fagy majd olvad. nem tul normális jelenség.
2010. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szívócső deres. ami annyit jelent hogy tultöltötték a hütőközeggel(gáz). a csövön 1-2mm-es jég keletkezik,amikor nem megy a gép akkor meg leolvad.ez igy megy mindig. fagy majd olvad. nem tul normális jelenség.


Hmmm. Ez egy kb 20 éves fagyasztóláda, és eddig nem csinálta. Most új helyre került, most kezdte.

Mi az a szívócső? (A kompresszorból a hűtőtérbe vezető cső?) Tudok vmit tenni a jelenség ellen? Mondjuk leszigetelni, hogy ne csapódjon le a pára rajta?

2010. júl. 25. 23:17
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor neem a szivócső deres. ugyhittem hogy tán uj a készülék.
2010. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!