Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a véleményetek a Samsung...

Mi a véleményetek a Samsung hűtőgépről?

Figyelt kérdés
Korábbi Ariston nofrost 12 év után dobta fel a talpát. Azt megelőzően Phillipsünk volt, ami kb. 25 évig működött. Az új Samsung nofros digitális inverteresre mennyi az esély, hogy legalább 10 évig bírja (a kompresszorra 10 év a garancia).

2020. febr. 26. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
10,1 év múlva fogja feladni. Direkt így van csinálva minden modern berendezés, hogy a garanciaidő után pusztuljon el. A szüleim két modern tévét is elfogyasztottak 5 év alatt, én meg egy lassan 20 éves CRT tévét nézek, semmi baja.
2020. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:

A kompresszorra 10 év, de ez gyakorlatilag a többinél is így van, viszont azt nem a magyarországi forgalmazó adja, hanem gyári gari, tulajdonképpen adott esetben nem is tudnád érvényesíteni. Viszont nem is fog elromlani, mivel a meghajtása kint van, a kompresszor meg egy viszonylag egyszerű, kis terheléssel üzemelő mecanikus szerkezet.

A forgalmazó ad 1-2 vagy 3 évet és ennyi, ennyit várhatóan kibír.

Egyébként a leggyakoribb hiba valahol egy tömörtelenség a rendszerben, amely rosszabb esetben csak később jön elő a rezgés rázkódás hatására valamelyik összetételnél, forrasztásnál. Gáz megszökik, aztán lehet keresgélni hol, de jó eséllyel ez sohasem lesz meg, csak mennek bele a töltetek és egy idő után azt mondod feladod, annak ellenére hogy nyomáspróbázod a rendszert, akkor áll benne a nyomás.

Összegezve, ha nincs szerencséd sajnos 10 év sem lesz az élettartama, nem is ez a cél. Sajnos felsőbb kategóriás készülékeknél is ugyanúgy jellemző.

2020. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Ettől tartottam én is. Már sajnálom, hogy a 25 éves Phillipset nem próbáltam helyrehozatni, de az még freonos volt, s freonnal már nem lehetett feltöltetni.

Másrészt a Samsungban (tv, telefon) eddig még nem csalódtam, s légkondim is dél-koreai, az is 14 éve üzemel hibamentesen.

2020. febr. 27. 15:06
 4/6 Zzzoli ***** válasza:

Ne sajnáld hogy a régibe nem pumpáltad a lóvét, várhatóan ez is el fog menni jódarabig. Viszont egyiknél sincs már meg a régi tartósság sajnos (direkt).

Samuban is LG-ben is láttam már hibásat pár év után, persze a gari lejárta után, pedig side by side hűtők voltak.

2020. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ha bírja egy darabig, legalább ár/érték viszonylatban megérte. Hasonló nagyságú nofrost hűtők 200 ezer fölött voltak, ez kiszállítva 130 körül.
2020. febr. 27. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
12 éve van ilyenünk. Teljesen jól működik. Annyi baja van csak, hogy az előlapon lévő led-kijelző olvashatatlanná vált 4-5 éves korára. A digitek sorra kezdtek elhalványulni, mostanra semmit nem mutat. De mondjuk nem is szoktuk naponta állítgatni. Így bosszantó a hiba, de a működését nem befolyásolja.
2020. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!