Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nem kap vizet az Indesit IDL...

Nem kap vizet az Indesit IDL 42 mosogatógép, a bejövő víz mágnesszelepének hibája lehet, vagy más ok? Lehetséges, hogy a mágnesszelepet ~125 V működteti?

Figyelt kérdés
Természetesen a bemenő csövet, víznyomást ellenőriztem, rendben van. Lehúztam a mágnesszelep csatlakozóját, rátettem egy analóg feszültségmérőt, kb. 125 V-ot mért akkor, amikor a program szerint a víznek kellene betöltődni. Gyanús ez a 125 V. Ha ez normális, akkor veszek egy mágnesszelepet (Indesit C00110611) és 10 perc alatt kicserélem, de ha ez teljesen inkorrekt feszültség, akkor feleslegesen nem veszek ilyen alkatrészt.

2020. márc. 3. 19:44
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

[link]

230 V-ot kapcsol rá egy triac.

2020. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanilyen probléma volt, hogy nem töltött, miközben a mágnesszelep jól működött. Van bennük egy labirintus nevü müanyag alkatrész, amin keresztül megy a gépbe a víz. Erre csatlakozik a betöltőcső. Nálam ez vízkövesedett el. Némi sósav szó szerint megoldotta a problémát .😉
2020. márc. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Szervizmérnök úr,

lassan 30 éve lettem papíron műszerész, de sose gyakoroltam a szakmát, és erősen megkoptak már az emlékeim. Lehet, hogy terheléssel mérve a reális 230 V-ot kapcsolná, vagy ez teljesen elvetélt ötlet? (persze, kipróbálom majd, csak agyalok)


Nyilván azért nem hívtam eddig szakembert, mert a 12 éves, itt-ott többé-kevésbé már elég rozsdás gép javítása csak akkor éri meg, ha olcsón kivitelezhető. Vidéken lakom, a kiszállási díj + alkatrész + munkadíj miatt lehet, hogy inkább ki kellene dobni a gépet, és venni újat.

2020. márc. 4. 09:19
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A triac kapcsolón nem esik feszültség, legfeljebb torzul kicsit a szinusz nullátmenete, a triac sajátossága miatt. De az nem zavarhatna meg ennyire egy normális multimétert, hogy kevesebbet mérjen.

A linkelt dokumentáció szerint, 28. oldal:

• fill solenoid, piloted by Triac (230V, 100mA, P =2W)

• regeneration solenoid, piloted by triac (230V, 100mA, P = 2W)

• directional control valve solenoid, piloted by triac (230V, 100mA, P=2W)

33. oldalon mutatja a bekötést is.

Ugyanakkor a 31. oldalon lehet látni MV1 és MV2 jelű valamiket (valve / szelep?), ami soros kötésben van. Tehát azokon kétfelé oszlana a feszültség, de nem írja, hogy mi az pontosan.

A ZIP-csomag másik rajzán ilyenek meg nem is szerepelnek.

2020. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen még egyszer mindkettőtöknek!


A mai tesztjeim szerint a mágnesszelep kinyitott, de a víz elakadt. A #2-es által említett labirintusban lehet a dugulás, leszedve és a vízkőpakkok környékét megütögetve javult a helyzet, lassan, de ment be víz a gépbe, most a labirintus fel van töltve ecettel, holnapra kiderül, hogy teljesen jó lesz-e.


KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!

2020. márc. 4. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ecetezés után tökéletes lett a mosogatógép.
2020. márc. 8. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!