Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért zavarja a mikró a...

Miért zavarja a mikró a digitális mérleg mérését, ha közel vannak egymáshoz?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 09:42
1 2 3 4
 1/32 Szirty ***** válasza:

Gondolom akkor zavarja ha a sütő üzemel.

Azért mert a mikrohullámú sütő nagy teljesítményű rádiófrekvenciás sugárzással üzemel.

A sugárzás egy része kijut belőle és a közeli elektronikus eszközök áramköreiben feszültséget indukál ami befolyásolhatja azok működését.

2020. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem használod akkor a mérleget, ha a mikró nincs bekapcsolva? Mikróban van egy elég nagy mágnes, de hát ahhoz azért nagyon közel kellene rakni, szerintem ott a mikróval akkor probléma van.
2020. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Szirty ***** válasza:

Ypszilon1980!


"Mikróban van egy elég nagy mágnes"


Nem. Kettő van benne és nem nagy.

Amúgy szerinted a mágneses tér zavar egy mérleget?

2020. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Akkor legyen kettő. Szerintem nem.
2020. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Szirty ***** válasza:

"Szerintem nem."


Akkor miért utaltál arra hogy a jelenséget a mágnes okozza?

2020. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
70%
A mikro-ban nem mágnes van,hanem magnetron.Ez álltja elő az elektromágneses hullámokat.A frekvencia 2,45 gigaherz,mégpedig azért,mert ennyi a vízmolekula rezonancia frekvenciája.A vízmolekula dipólus,vagyis van pozitív,és negatív oldala,mint pl.a mágnesnek van északi,és déli sarka.Ennél fogva a váltakozó elektromágneses tér (a mikrohullám) oda-vissza forgatja őket,mp-ként csaknem 2,5 milliárdszor.Ettől súrlódnak,hő keletkezik,az étel felmelegszik.Ha zavarja a mérleget,vidd távol tőle,de te se menj közel hozzá,mert már nem tökéletes,nem zár jól az ajtaja,meg kell javíttatni.
2020. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Szirty ***** válasza:

"A mikro-ban nem mágnes van,hanem magnetron"


Bizony!

A magnetronban meg mágnes. Méghozzá kettő. Mághozzá gyűrű alakú! :)

Láttál már magnetront?

2020. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Tom Benko ***** válasza:
Valószínűleg _nem_ a mikrohullámú sugárzás zavarja, az ugyanis a dobozból nem jut ki. De mindjárt kipróbálom, hátha tudok valamit mondani e téren.
2020. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Tom Benko ***** válasza:
@6: Szerintem ezt ne erőltesd...
2020. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Tom Benko ***** válasza:
Leteszteltem - a mi mérlegünket nem zavarja.
2020. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!