Fagyasztó gázhiány?

Figyelt kérdés
Van ősrégi Gorenje fagyasztóm, ami konkrétan ki-be kapcsol, 10 percenként, a gumija viseltes, ennek ellenére a termosztát lekapcsolja a kompresszort, még közepes állásban is. Ma leengedtem, kitakarítottam, majd vissza kapcsoltam, 20 perc elteltével már lökte a hideget normálisan, vékony dér megjelent a beltéri rácsokon. Tehát a gázhiányt én kizárnám. Akkor csak a gumi lehet a ludas? Nem is húzza be már rendesen az ajtót, már nehezebb széket is kellett az ajtóhoz tenni.
2020. máj. 3. 23:35
 1/5 A kérdező kommentje:
A piros lámpa se ég.
2020. máj. 3. 23:36
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert szívesen dobnék ki egy még menthető háztartási gépet, mégha egy ezressel többet is fogyaszt havonta, mint egy mai.
2020. máj. 3. 23:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert NEM szívesen
2020. máj. 3. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet: tegyél bele egy világító lámpát és sötétben nézd körbe alaposan, látsz-e kiszűrődő fényt.
2020. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:

Ha a gumi a ludas azt szemmel látod, kézzel érzed hogy kikeményedett és erőteljes jegesedés van a gumiperem alatt, a széleken.

Igen, ha jól hűt, akkor nincs gázhiány. Viszont ha nagy a hőveszteség akkor a ciklusok megváltoznak, sokat üzemel és keveset áll.

Szokott még tönkremenni az oldalsó szigetelése is a lemez alatt, nézd körbe kézzel, ha hideg és izzadt néhol az oldala, akkor a poliuretán hab ment tönkre.

2020. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!