Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi az optimális távolság egy...

Mi az optimális távolság egy légkondi külső és belső egysége között? Hány méterre tetessem egymástól ha hely van bőven?

Figyelt kérdés
Ha van jelentősége,egy 5,3 kW-os inverteres split klímáról van szó.
2010. júl. 29. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy fal külső és belső oldala a minimális távolság.
2010. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés.az optimális távolság érdekelne.
2010. júl. 29. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
NULLA MÉTER AZ OPTIMÁLIS!
2010. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz.
2010. júl. 30. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Azért nem írtam azt, hogy az optimális az ha nincs közötte távolság, de rakhatod közelebb is, mert annak nincs értelme. Azért egy fal távolság a minimum, mert a split lényege hogy a hőcserélők egyike bent, a másik kint van, közte pedig csővezeték a hűtőközegnek. Ugyanis létezik nem osztott berendezés, amit pl ablakba kell beszerelni, és ott nincs távolság.

A nulla métert meg simán bevetted, ami azt jelentené, hogy egymásra csavarozod a kettőt.

Fura egy logikád van.

2010. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "bevette"? Komolyan gondoltam a nulla métert! Az más kérdés, hogy így nehezen teljesül a szigetelés kérdése. De a távolság maga csak szükséges rossz, minél hosszabb csövön kell keringetni a hűtőközeget, annál rosszabb a hatásfok. Tehát távolság tekintetében a nulla méter az optimális. Mégpedig úgy, hogy egy szuperszigetelő és szupervékony külső fal két oldalára kerülnek az egységek. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a külső fal két oldala a legjobb megoldás.


Tehát összegezve:

1; mivel a távolság csak szükséges rossz, ezért a minimális távolság az optimális;

2; gyakorlatban a minimális távolság a fal két oldala


Fentiek miatt a fal két oldala (a minimális távolság) lesz az optimális távolság.

2010. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek,csak egymásnak ne ugorjatok miattam! Kedves első:nem bevettem,csak simán azt hittem,valami jópofáskodó hülye gyerek írta. Elmagyarázva megértettem mindkettőtöket. Kösz még1X!!!
2010. aug. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!