Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Felültöltős mosógép teteje...

Felültöltős mosógép teteje miért nem marad nyitva?

Figyelt kérdés

Whirlpool. Tegnap óta nem marad felnyitva, hanem visszacsukódik. Gondolom, valami rugó tört el.

Hogy tudnám megnézni? Gondolom, le kellene venni az ajtót, csak nem tudom, hogy kell.


2020. jún. 11. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem értem. Nekem is az van, nincs benne semmilyen rugó. 90 foknál nagyobb szögben nyílik és úgy marad. Bár gondolom akkor a tiéd másmilyen.
2020. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez is úgy nyílt eddig. Ehhez kellett az a rugó. Most nem marad úgy, hanem visszacsukódik. Nem teljesen, hanem a vízszinteshez képest kb. 20 fokban megáll.
2020. jún. 12. 06:34
 3/10 lali51 ***** válasza:
Rozsdásodik, a rozsdától nem lehet teljesen felnyitni.
2020. jún. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rozsdásodik, igen, de a rozsda nem ér hozzá semmihez. Felnyitáskor még van ott 2-3 mm hely. És egyik felnyitástól a másikig történt valami, addig tökéletes volt.
2020. jún. 12. 07:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden wirpúl ilyen, típushiba.
2020. jún. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szétrohadt a rugó majd el is tört ezért nem működik benne.
2020. jún. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt én is gondoltam, de az érdekelne, hogy hogyan tudom megnézni? Hogy jön le az ajtó? (Igazából erre lenne tippem, csak attól félek, hogy ha nem szakszerűen csinálom, akkor szétugrik minden, és nem tudom visszarakni, ezért kellene egy hozzáértő tanácsa.)
2020. jún. 13. 04:54
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Én most ugyanígy vagyok. Mi lett a megoldás?

2022. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rugótörés.

A helyi szervizben megrendeltem, ha jól emléxem, valami 3000-4000 körül volt párban a két formára hajtott drótdarab. Kicseréltem magam, így nem kellett kiszállást meg javítást fizetni.

Az ajtó zsanérjának belső oldalán van a stift feje, ezt vékony élű csavarhúzóval befelé nyomod, könnyen kijön. Utána a fedél belső burkolatát kipattintgatod a helyéből, hogy hozzáférj a rugóhoz.

Maga a rugócsere viszont nagyon kínos, hülye az egész megoldás, félórát küzdöttem vele, két csavarhúzóval meg egy fogóval egyidejűleg. Úgy képzeld el, mint hogy egymásra teszel két könyvet olyan módon, hogy mindkettő a másik felett legyen... Már a régieket kiszedni se egyszerű, de a törés miatt az még megoldható. Fotózd le csere előtt, hogy kell kinézni. A fedélbe öntött tartók közé kell behajtogatni az acélrugókat, egymás fölé.

De a lényeg, hogy végül jó lett.

(Mire eljutottam a cseréig, az egy hónap volt, és elfelejtettem ide megírni a végeredményt.)

2022. jún. 22. 05:38
 10/10 anonim válasza:
Jaj de jó, köszönöm, és örülök hogy megtaláltad magadnak is a megoldást :) szerencsére van egy ügyes kezű barátom, ezt megmutatom neki és majd ő intézi :D örök hálám 🥰
2022. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!