Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény esetében az...

Hűtőszekrény esetében az alulfagyasztós vagy felülfagyasztós a jobb kivitel praktikusság szempontjából?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt állok és az olcsóbb árfekvésű hűtőknél is teljesen vegyes a kép. Így nem tudom eldönteni, hogy alul-, vagy felülfagysztós hűtőt vegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2020. jún. 17. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk alulfagyasztós van.

A fagyót nem használjuk mindennap.

2020. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Alulfagyasztós párti vagyok. 1 hónapja cseréltük le a felülfagyasztósat, megkeserítette az életünk. Állandóan hajolgatni, alul sose láttam hogy mi van a hűtő hátsó részében. Nem lehet praktikusan pakolni sem. Nem vennék sose már felülfagyasztósat.
2020. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha gyakran turkáltok a fagyóban, akkor megunjátok, hogy mindig hajlongani, térdelni kell, meg kirakózni, a fagyott szajré elég fix formájú. Hűtőnél ez nincs így, felülfagyasztósnál a hűtő legalsó polcára belökitek a kajás fazekat, a 2 fiókba meg olyan vackokat, ami ritkábban kell. Alulfagyasztós nekem nem kellene.
2020. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire használjátok a fagyasztót. 3-as vagyok, mi gyakran, ezért kell szemmagasság neki. A hűtőben nem sokat turkálunk.
2020. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem tök mindegy. Egyik sem kényelmetlen. Kivenni valamit a hűtőből egy hétköznapi feladat, nem egy bonyolult tornamutatvány.

Most felül fagyasztós van. Semmi bajom vele. Előtte alul fagyasztós volt. Azzal sem fog semmi bajom.

2020. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat. Én ár-érték arányban és méretbeli okokból egy felülfagyasztósat néztem ki. Akkor gyakorlatilag mindegy. Én egyébként arra gondoltam, hogy mivel a meleg levegő felfele száll így egy magas hűtőnél 170+ centis ott a fagyasztó rész jobb ha lent található, mert - az egyébként is sokszor melegebb konyhában - a padlószinten mindig hűvösebb van, a plafonszinthez képest meg bőven. Ez pedig a fogyasztásban szerintem jelent valamennyit.


De egy 150 cm körüli hűtőnél ami felülfagyasztós nincs jelentősége ebből a szempontból így maradok a felülfagyasztósnál. Ami "no frost" vagyis nem jegesedik.


Viszont azt nem értem, hogy egy 150 cm-es hűtő miért kb. ugyanaz az ár mint egy 180 cm-es... A márka miatt? Vagy mert a hűtőgép gyártók direkt így árazzák nehogy mindenki a kisebbet vegye a nekik nagyobb profitot hozó nagyobb hűtők helyett?

2020. jún. 17. 11:14
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tragédia, de régen két külön hűtő volt, automatikusan a kicsit (a fagyasztót) raktam felülre.

Azután jött valahogy a szikra: de nem lehetne fordítva?

Lehetett.

Sokkal jobban tetszett úgy.

2020. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Most felülfagyasztós van (Elektrolux, árkategória miatt írom, szóval nem a több száz ezres), de mivel nem túl jó a derekam (műtötték), ha elromlik, inkább alulfagyasztósat fogok venni. Mi a hűtőt jóval gyakrabban használjuk, nekem jobb lenne, ha alul lenne a fagyasztórész. Mondjuk a garázsban van egy 300 literes fagyasztóláda, de emeleten lakunk társasházban, oda lentre a garázsba olyan dolgokat teszek, ami 6-9 hónapig fagyasztható. Jól bírja a láda, van vagy 15 éves már, vagy talán még régebbi, még sosem kellett javíttatni. Ezeknek az újabb kombihűtőknek max. 4-5 év, aztán vehetünk másikat. :) Ha rám hallgatsz, alulfagyasztóst veszel.
2020. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a jó amelyiknek felül van a rendes része, alul a fagyasztósa. De még jobb, ha 2 hűtőd van egymás mellett és mindkettő 40cm magasra fel van emelve. Nem kell hajlongani, és az ajtónyitással sem kevered a port, illetve alatta lehet krumplit-kólát akármit halmozni.
2020. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

CSak az a jó amelyikben külön van a kettő, kombi hűtő.

Itt aztán teljesen mindegy hogy hol melyik van.

De az talán praktikusabb ha a felső része a hűtő, mert abba többet nyulkál az ember.

2020. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!