Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik mono-split klímát...

Melyik mono-split klímát ajánlod ebbe a lakásba 200e Ft körül? (Panasonic FZ35-UKE, CS/CU-UZ12SKE, LG S12EQ Silence)

Figyelt kérdés

Újonnan vett lakásomat újittatom fel, es klimat kell valasztanom. Némi kutakodás után, az Árukeresöröl a lent felsorolt mono-split modelleket sikerült kiválasztanom a léirt szempontok alapján.


Ismered valamelyik modellt annyira, hogy ajánljani tudd a többivel szemben (vagy éppenhogy eltanácsolnál)? Esetleg hasonló minöségüt 200k Ft. környékén? Elsösorban tapasztalaton alapuló vélemények érdekelnek.


A hütendö helységek:

Alaprajz, fotók: [link]


8 emeletes házban 7. emeleti, 57 NM-es lakás dél-délnyugati, 7NM-es loggiával - aminek teteje, oldala árnyékot nyújt - ide nyílik a kb. 25NMes nappali-konyha és egy kicsi, 9NM-es hálószoba (a lakás teljes szélességét kitevö ablakokkal, lásd alaprajz). Egy nagyobb, 12NM-es, de északra nézö szobát nyilván kevésbé kell hüteni.

Legalább a hálószobára külsö redönyt is tervezek, amit kánikulában le lehet engedni. Számomra 24-25 fok még kellemes, így egy db 3,5kw-os beltéri egységet tervezek nappaliba, a lakás közepe felé, tehát mono-split klímát keresek.


Az épület:

Budapest-újlipótvárosi sárga színü csúsztatott-zsalus betonház itt: [link]



A szempontjaim:


- R32-es töltés (az a fránya lelkiismeret)


- halk beltéri és kültéri egység (21db silent módban/ 49db) utóbbi az erkélyre kerül, sajnos, de legalább a betonkorlat külsö részére, talán úgy nem zavaró.


- ha nem is dizájnos, de jó minöségü anyagokból álló beltéri egység - utálom az 'occsó müanyagot nézni'.


- robusztus megbízhatóság, hosszú élettartam: 10-15 problémamentes év (btw., ez az igazi környezetvédelem).


- durván 200k Ft.-ért néztem.


Kijelzö egyik felsorolt beltéri egységen sincsen, de ennyi penzert a drágább márkák ugye alapmodelleket kinálnak.

Elöny lenne, ha késöbb Wifi-modult is betehetnék, de ez azért nem olyan fontos.



Az árukeresön tegnap rákeresve ezekre jutottam:


1. Panasonic FZ35-UKE

200e Ft: [link]

adatok: [link]



2.Panasonic CS/CU-UZ12SKE Basic

180e Ft: [link]

egyenlöre itt találtam adatokat: [link]



3. LG S12EQ Silence

214e Ft.: [link]

adatok: [link]



A klímás ezeknél 'olcsóbb' brandeket ajánlgatott, pl. a Cascade-et, amiröl igen keveset hallott az internet. Csak kicsit vagyok modellfetisiszta, de a minöségérzet, a látható anyagok minösége sokat számít. Az autoknal, lapotopoknal azt tanultam, meg, hogy minden markanak vannak jobb, és rosszabb modelljei - a klimakhoz kevesse értek, és egy adott ritkább modellt megnézni is nehézkesnek tünik (és persze ezen kívül is elég egyéb projektet kell még letudni, amig kész a lakás).



2020. jún. 28. 03:31
 1/2 gabesz147 ***** válasza:
Több klímást futtass meg, kérj ajánlatokat, addig még ingyen van:-). Nekem a második jött be,két éve, az első mindenáron Rcoolt akart betenni, aztán lett Gree Komfort Plus, ez kint egy kicsit zajos, amíg beáll.
2020. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Végül az LG-nél maradok, ha már 10 év garanciát adnak rá.

A klímás úgy 80e Ft-ot kér beszerelésért az kültéri álvánnyal együtt.

2020. jún. 30. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!