Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A porszívó porzsákja, ha...

A porszívó porzsákja, ha megtelt, akkor előfordul, hogy nem működik?

Figyelt kérdés
Van egy Zanussi 3010EL porszívónk, tegnap 10 perc után leállt és nem lehetett bekapcsolni. Azt hittem, hogy túlmelegedett és emiatt történt, de félóra múlva sem lehetett használni. Még 4 éves, szinte alig volt használva. A motor nem égett le, nem éreztem semmi gyanús szagot. Lehetséges, hogy a porzsákja tele van már és amiatt nem lehet addig használni, csak miután ki lett cserélve?

2020. jún. 29. 09:00
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

Nincs ilyen, a motornak el kellene indulni.

Automatikus hőkapcsolója sincs, tehát ami kihűlés után mondjuk ismét visszakapcsolna.

Hőbiztosíték lehetne esetleg, de nem tudom, mennyire szokás a mai gépeknél betenni. Ha az megszakad, már nem kapcsol vissza, de lehetnek egyéb motorhibák is.

Pl. tövig kopik a szénkefe és megáll.

2020. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Az utolsó megjegyzésem nem fantázia terméke, láttam ilyet.
2020. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
4 éve porszívóztok vele és még nem volt a porzsák cserélve?!?
2020. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ritkán volt használva gyakorlatilag, ahogy fentebb írtam. A szobámat szoktam csak kiporszívózni vele, nem a teljes lakást (egy teljes lakáshoz viszonyítva volt ritkán használva). Nem volt még porzsákcsere, lehet, hogy már nem is lesz...
2020. jún. 29. 09:40
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Még 4 éves, szinte alig volt használva."

Előbb ezen átsiklottam, de ha nem sokat volt használva, a kefe valószínűleg nem kopott még el. Egyéb hibák lehetségesek.

2020. jún. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
64%

Attól függetlenül hogy most nem indul el alap hogy a porzsákot néhány használat után cseréli kell.

4 év alatt úgy bele tud kötni a szmötyi mint a beton...

2020. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor az a porszívó bizony kuka!

Nálunk ~2 havonta van cserélve a porzsák aránylag kevés használat mellet, VISZONT annak egy 5 (nem elírás bizony öt!) literes porzsákja van.

2020. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!