Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi Lehel fagyasztón termoszt...

Régi Lehel fagyasztón termosztátcsere segíthet?

Figyelt kérdés

Amikor megvettem, kipróbáltam, egyből fagyasztott. Viszont otthon beüzemelve, folyamatosan megy, és sosem kapcsol ki.

Egy szobai hőmérőt raktam bele, ami vagy -50 fokig mér, nem tudom pontos-e, de -17 fokot mutatott a fagyasztóban.

Keveset használtnak tűnik, szigetelés is. Én a termosztátra gondoltam, hogy az nem jó. Lehetséges?



2020. jún. 29. 10:08
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Ha folyamatosan megy, akkor egy jó gépnek elvileg -20 °C alá is kellene süllyedni egy idő után, a hűtőtér közepén mérve.

A tekergethető termosztáttal pedig leállíthatónak kellene lenni, akár már -17 °C-on is, ha jól emlékszem.

Az újraindulás már érdekesebb, ezeket a kompresszorokat nem szabad meleg állapotban visszakapcsolgatni.

Vagy el sem bír indulni, míg ki nem hűl. Noha erre van védelem is beépítve, de nem jó erőltetni, nem tesz jót.

2020. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hőségben előfordulhat, hogy a rossz (elöregedett) fedél/ajtó szigetelés, kevés hűtőgáz, a kompresszor elégtelen hőleadása miatt csak ennyire képes. Legyen nagyobb távolság a készülék és a fal között a jobb légcsere céljából.
2020. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos nem tudom, a hőmérő amit beleraktam, pontos-e.

Azt tudom, egyből hozzáfagyott a kezem a belsejéhez. :)

Ha teljesen koppig eltekerem a termosztátot, akkor sem kapcsol ki. :(

2020. jún. 29. 12:21
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Akasztanék rá egy W1209 digitális termosztátot:

[link]

Nekem bevált, több célra.

Kínából pár dollár csak.

2020. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet, köszönöm.

Még délelőtt rendeltem belevaló termosztátot, valami 2000 forint, meglátom, avval jó-e. :)

2020. jún. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!