Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma bekapcsoláskor pár...

Klíma bekapcsoláskor pár percig büdös levegőt fúj. Kb 3 napja csinálja ezt, előtte nem volt semmi gond. Tavasszal vettük, ilyen korán tisztíttatásra szorulna? Kb 3 hete van használatban...

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 11:49
 1/8 anonim válasza:
100%
Elvileg úgy kell, hogy kikapcsolás előtt pár percig átfújatod. Próbáld ki hátha úgy nem büdösödik be. 3 hét után biztosan nem szorul tisztításra.
2020. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sima ventillátor üzemmódba kapcsoljam pár percre kikapcsolás előtt?
2020. júl. 11. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

nem kell, csinálja azt magától is a klíma


nekem is fura szagot fúj az elején, több szakértő ánézte, patika belülről, valszeg vmi növény pollenjét szívja be és azt érzed egy ideig

2020. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen. Kb 10-15 percre, és csak utána kapcsold ki.
2020. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hideg, csak langyos levegőt fúj ilyenkor, akkor kezd elmenni belőle a hűtőközeg. Használat közben a hideg hőcserélőn lecsapódik a nedvesség és kifolyik, így ilyenkor nem büdös. Akkor kezd el büdösödni, amikor felmelegszik a hőcserélő valami miatt, pl. azért, mert ki volt kapcsolva, vagy a kevés hűtőközeg miatt nem tud lehűlni annyira. Bekapcsolás után ideális esetben pillanatok alatt le kell hűlnie a hőcserélőnek, így pedig már nem lesz büdös.

Ha hosszabb időre (több nap) kapcsolod le, akkor érdemes lehet a fentebb írt ventilátor móddal kiszárítani. Hátránya, hogy ilyenkor mivel szobahőmérsékletűre emlekedik a hőcserélő, visszafújja a párás levegőt a szobába. Én csak olyankor szoktam szárítni, amikor lehűl az idő, nyitott ablakoknál kimegy a párás levegő.

2020. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyből hideg levegőt fúj bekapcsolása után, csak pár percig büdöset... eddig nem volt semmi baja, ezért nem értem.

Volt másik helyiségben felújítás, lehet portól vmi dugulasa? Vagy tényleg belement volna valami?

Ha beszereleses gond lenne, eddig is lett volna szaga, nem?

2020. júl. 11. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont az is lehet, hogy a kondenzvíz kivezető csöve nem lejt végig és valahol meg tud állni benne a víz. Ha egyenletesen csepeg, akkor jó, ha egyszer-egyszer megindul egy nagyobb adag víz, akkor viszont nem jó a lejtés, vagy eldugulhatott.
2020. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyenletesen csepeg 😕
2020. júl. 12. 09:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!