Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A futárt ha megkérem, behozza...

A futárt ha megkérem, behozza a lakásba a mosógépet? Mennyi borravalót adjak neki ezért?

Figyelt kérdés

A házhozszállítás díja gondolom csak annyit takar, hogy a kapu elé lerakja nekem, de én egyedül nem bírnám felvinni a lakásba a gépet...

Mennyit fizessek neki ezért, vagy ha megkérdezem, mond egy összeget? Kb mennyit kér majd érte?



2020. júl. 15. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
NEM hiszem, hogy erre hajlandó, mert nagyon szoros idöbeosztása van, ha hozzád bevinné, akkor az egész rendszer csúszsik, ö meg büntetést kap.
2020. júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Gls-nél nincs bünti ha csúszik... senkit nem érdekel, mikor végeznek a futárok, egy a lényeg, a csomagjait adja le, és elsősorban ez is a futár érdeke (is).
2020. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát megnéztem a futárcég honlapján, ott egyértelműen az van, hogy behozzák sőt csekkolják is a vevőnek a háztartási gépeket, ha kell. Csak tényleg azt nem vágom, hogy ezért mennyit illene adnom a futárnak, mondjuk ha a szállítás díja amúgy is már 4000 Ft, maga a mosógép meg kb 95 ezer.
2020. júl. 15. 07:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és az 1. emeletre kellene felhozniuk, és még lift sincs, szóval gondolom ezt mindenképp rendesen meg kell fizetni.
2020. júl. 15. 07:52
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Adj neki egy 500-t aztán kuss.

Egyébként meg be kell hoznia.

2020. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
A mosógép csomagolással együtt 70-80kg körül van. Kézben nem fogja felvinni. Ha van lépcsőjáró kocsi, akkor feltudja vinni az emeletre. +2.000
2020. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Leteszi a kocsiról és elmegy.
2020. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Általában ketten szoktak lenni, mm a futárok. Hivatalosan csak a kapuig, társasháznál a földszinti bejárati ajtóig viszik, ott emeletenként van a külön díjazás.

Én megkértem őket, hogy hozzák fel a harmadikra, adtam fejenként 2000 forintot (ketten voltak). Ki is bontották a mosógépet, betették a helyére, bekötötték, a szemetet elvitték, plussz a régi gépet levitték a pincébe. Nagyon korrektek voltak, nyilván ezt embere válogatja, plussz, hogy mennyi pénzt rakunk a markukba. Nekem négyezer forintot megért, hogy ne nekem kelljen kínlódnom egyedül.

2020. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Egy ember egy mosógépet fel se bir vinni az emeletre.

Legalább két emberes ez a munka.

2020. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül minden nagyon simán ment, automatikusan felvitték a fürdőszobába, meg se kérdezték kérem-e. Adtam nekik 3000 Ft-ot, szerintem jó néven vették.

2020. júl. 15. 16:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!