Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan vízkőtlenítsem az...

Hogyan vízkőtlenítsem az elektromos tea- és kávéfőzőt?

Figyelt kérdés
Ecet+víz VAGY citromlé+víz? Melyikkel főzzem át?
2008. nov. 26. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én az ecetet és a vizet szokom alkalmazni és nagyon jó. Lehet, hogy a citromlé is hatásos, de azt még nem próbáltam.
2008. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%
Én is az ecet + vízre esküszöm!
2008. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És milyen arányban?
2008. nov. 26. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi vizkooldoval tisztitjuk, ha veszel kimondottan erre a celra vizkooldot, akkor ott kovesd a hasznalati utasitast, nagyon jo!!!
2008. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
Én is az ecet + vizet szoktam használni! Én először csak ecetet teszek bele azzal jól átfőzőm utána pedig sima vízzel szoktam jól átfőzni többször is!!
2008. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
èn az ecetet töményen teszem bele, míg felnem oldja addig hagyom (nem forralom mert fuldoklás lesz az ecet göztöl) és ha feloldódott akkor sima vizzal átforralom, és már szaga sem lesz.
2008. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nalam is az ecet valt be !szerintem szuoerul kitisztitja.Valahogyan nem biznek a vegyszeresben,jobban tetszik a "termeszetes hagyomanyos" modszer.
2008. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Én étkezési ecetsavat szoktam vásárolni ilyen és ehhez hasonló célokra. Bár szinte mindegy, hogy pl. 10 % savtartalmú ecetről beszélünk, vagy 10 %-os ecetsavról, hiszen ugyanannyi ecetsavat tartalmaz mindkettő. Betöltöm egy spriccelős flakonba (virágpermetező), mindig kéznél van a mosogatónál. Teafőzéshez használt rozsdamentes edényt is csak befújom, szivaccsal kimosom. Teaszűrőt is jól tisztítja. Az ecetsavnak fertőtlenítő hatása is van, ezt is ki szoktam használni, szükség esetén. Egy hátránya, hogy a belégzett permet zavaró lehet, de kis óvatossággal ez nem túl nagy probléma. Nikkelezett vízcsapokra azért jobb, ha nem kerül (vagy le kell törölni), mert bár gyenge, de az erősebb savakhoz hasonlóan, foltosodást okozhat.


(A válaszaimnál látható leszázalékolással nem kell foglalkozni. Én is teszek rá magasról, csupán azt jelzi, hogy beszóltam néhány itteni "értelmiséginek". A hülyeséget sajnos nem bírom tartósan elviselni...)

2008. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösziiii! Legutóbbi válaszadónak üzenem, hogy a pontozást egyébként se nézem soha, szerintem hülyeség.
2008. nov. 26. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!