Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért melegszik a dugvilla...

Miért melegszik a dugvilla porszívózás közben?

Figyelt kérdés
A fürdőszobai konnektorba szoktuk bedugni a porszívót, mert másfele nincs konnektor és 10-15 perc porszívózás után eléggé meleg a porszívó dugvillája. Mi okozhatja ezt? A mosógép is pont nemrég romlott el, ami szintén ebben a konnektorban üzemelt, igaz az csapágyas lett , úgy hogy nem hiszem, hogy van összefüggés.

2020. aug. 19. 11:20
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%

Előfordul ilyen a nagyobb teljesítményű fogyasztóknál, néha be ég a villánál.

Meg a ventilátoros hősugárzó (2000 W), aminek még a kábele is hősugárzó.

Azaz enyhén melegszik, de minden jel szerint tervezett módon (határértékre tervezett / spórolósra tervezett).

2020. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%
Azaz "néha be is ég a villánál", nem hiszem el, megint kitöröltem véletlenül egy szót.
2020. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha nagyon forró lesz a dugó a végén (kihúzás után óvatosan tapogasd meg az érintkezőket), akkor lehet, hogy le kéne tisztítani a konnektor belső érintkezőit, vagy akár kicserélni az aljzatot, mert nem érintkezik elég jól.
2020. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Már jártam úgy, hogy a dugó anyaga annyira meglágyult, hogy a kihúzáskor az egyik villa amelyik jobban szorult az aljzatban, kihúzódott. Természetesen hiába tuszkoltam utána a helyére, már nem lett rendesen használható, dugó csere lett belóle.
2020. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Az érintkező felületeknek mindig van valamekkora átmeneti ellenállásuk. Nem megfelelő érintkezés esetén (oxidálódott érintkezők, nem elegendő érintkezőnyomás) az átmeneti ellenállás nagyobb. Ha ezen egy nagyobb teljesítményű fogyasztó árama folyik át, akkor a csatlakozási ponton veszteség keletkezik, ami helyi felmelegedéshez vezet.

A nem megfelelő érintkezőnyomás a konnektor érintkezőinek „elfáradása” miatt lehet, ezen csak a csere segít.

Okozhatja még a konnektorban a vezetékek rögzítésének meglazulása, vagy a villásdugóban a hálózati kábel rossz érintkezése. Az előbbin a vezetékeket rögzítő csavar meghúzásával lehet javítani. Az utóbbin – mivel a legtöbb hálózati kábelről nem szerelhető le a villásdugó – csak az eredeti villásdugó levágásával és egy új rászerelésével lehet segíteni.

2020. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Lehet rossz a konnektor ajzat,nekem is forró volt a dugó porszívózás után-szétszedtem konnektort hogy megnézzem mi van vele,a vezetékek bekötésénél meg voltak olvadva az alkatrészek-nem is lehetett kicsavarnia csavarokat,szét kellett törni a műanyagot-lecseréltem az aljzatot és azóta teljesen szoba hőmérsékletű,kicsit sem melegszik.
2020. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! De emiatt elvileg nem mehet tönkre a porszívó vagy mosógép amit bele dugok?
2020. aug. 19. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A konnektor megy idővel tönkre, ahogy egyre melegebb lesz. Villanyszerelővel nézesd meg, mert ez nem üzemszerű állapot, ugyanis ha a rossz kontaktus miatt melegszenek a fém alkatrészek, a konnektor belső, műanyag részei kilágyulnak, és akár tüzet is okozhatnak.
2020. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!