Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valóban jobb ha a mosógépbe,...

Valóban jobb ha a mosógépbe, a dobba teszed a mosóport és nem a mosópor tartályba?

Figyelt kérdés

Azt halottam hogy ha tartályba teszed, akkor sokkal jobban rodhasztja, jobban lesz rozsdás a mosógép, illetve könnyen bele tud rohadni a mosópor a tartályba, illetve a gépbe, ezert jobb ha csak közvetlenül a ruhákra teszed a mosóport.


Ti hova teszitek?


2020. okt. 5. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem véletlenül van a gépnek mosópor adagolója. Azt tudod tisztítani, a dobba ragadt mosóport nem igazán.
2020. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kipróbáltam a ruhák közé szórva és sok helyen maradt mosópor foltos a ruha. Az adagolóból jobban el tudja keverni a gép vízzel.
2020. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az adagolóba kell tölteni. Nem véletlen, hogy a mosókapszulákban, amiket úgy terveznek, hogy a tartályba dobják, nem por van, hanem már oldott folyadék. A mosógép a port így tudja feloldani vízben, hogy aztán a feloldott-mosóporos vízzel mossa a ruhát, máskülönben mosópor maradványok maradnak a ruhán. Ha kényelmesebbnek/biztonságosabbnak találod a dobba dobást, akkor használj mosókapszulát.
2020. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, de miután hallottad ezt a véleményt, ránéztél a tartályra? Milyen anyagból van? Mert szerintem a műanyag nem tud megrozsdásodni. Néha nem árt gondolkodni egy kicsit, hogy vajon lehet-e igazságtartalma az ilyen kijelentéseknek.
2020. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

a mosószer adagolóba tedd, mert ott direkt úgy van kialakítva az áramlás, hogy a mosószer minél jobban elkeveredjen!

mindazonáltal a por és a folyékony mosószerek is bőven tudnak lerakodásokat képezni amit rendszeresen takarítani kell!

bármelyik mosószert használod egy idő után lerakódások fognak keletkezni! akármit is mondanak a reklámok!

95 fokos program és ecet hatékony lehet az elvátolításra.

de az adagolóban nem! azt neked kell kivakarni! akár port, akár folyékony mosószert használsz!

ugyanez igaz az öblítőre is! az is gondolkodás nélkül bele tud rohadni az adagolóba és nagyon büdös szagot hagy maga után!


a ruha csak tiszta mosógépben mosva lesz tiszta és illatos!

tartsd karban, tartsd tisztán a mosógéped!

2020. okt. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
mosopor nem valo közvetlen dobba ės ruhåkra ,arra mosokapszulåk valok.
2020. okt. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Én is a dobba szóróm, azóta semmi lerakódás a tartályban. Sokaknak azért nem oldódik fel a mosópor, mert túl sok ruhát mosnak nem a megfelelő programon, illetve nem tudják adagolni a mosószert sem. Ahogy eléri a vízszintet a dob, és a ruhák elkezdenek forogni már oldódik is a por. Egyébként nekem még a folyékony Ariel is letapadt a tartályba olyan sűrű. Szerintem nyugodtan szórd a dobba a port.

Illetve nekem a mosópor a fehér/világos ruhákat sokkal jobban tisztítja mint mindenféle hiper-szuper okos kapszula.

2020. okt. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Nagy igazságokat irtok.

Amit nem teszünk a tartályba az nem tud berohadni.


Ezt a bolcseletet iskolában kellene tanitani.

De alapvetően a tartály azért van hogy oda tegyük. Ha nem oda tesszük akkor mehet a dobna, de ne a ruhára

2020. okt. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Még jobb lenne, ha nem is a dobba tennéd, hanem a mosógép tetejére tett lavórba, és abban mosnál kézzel. Így egyáltalán nem fog belerohadni a gépbe, sem a dobjába, sem az adagoló tartályba.
2020. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen motyógéped van? A viccpúl-indesit felültöltős a berozsdásodó fajta, az electrolux fazonú nem. Az elöltöltősök meg tök más.


A mosószert azért kell az adagolóba rakni, hogy a víz mossa bele és oldódjon azonnal. A legjobb éppen ezért a folyékony. Aki viszont most vesz új gépet, az mindenképpen olyat vegyen aminek a tartályába lehet folyékonyat is önteni.


Nem, nem jobb, ha egy műanyag szar kering a ruhák között "adagoló" névvel. Annak semmi helye nincs ott.

2020. okt. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!