Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 40 nm-es lakásba milyen...

40 nm-es lakásba milyen párátlanítót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

65-70 % körül mozog a páratartalom, a szellőztetés sem segít sokat, a hideg miatt meg főleg sokáig nem lehet nyitva az ablak.

Nem szeretnék drága gépet vásárolni, de szeretném ha megbízható lenne.



2020. okt. 7. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék drága gépet vásárolni, ..."

Olcsó meg nincs. 50 ezer körül kezdődik.

Omline megrendeled, 14 napod van kipróbálni.

Ha nem tetszik, zajos, stb, visszaküldheted.

2020. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó is és olcsó is? Olyan nincs.

Nekem Tosot van, csak akkor kapcsolom be ha mosok, ilyenkor a szárító funkcióra teszem, pikk-pakk megszáradnak a ruhák, és nincs pára az ablakokon ajtókon. Szintén 40nm-es lakás.

2020. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezt néztem, a hálószobába tenném.


[link]

2020. okt. 7. 11:40
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet találni 50 ezer alatti gépeket, ezek a célra nem felelnek meg?


[link]

2020. okt. 7. 11:42
 5/7 A kérdező kommentje:

A vélemények alapján hasznosnak találták ezt is 40 nm-en


[link]


Sajnos én nem értek hozza, hogy nekem melyik vinné le a páratartalmat 45-55 közöttire.

2020. okt. 7. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Tosottal van tapasztalatom.
2020. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, az általad linkelt gépek használhatatlanul gyengék ilyen célra. Napi 500-700 ml nagyon kevés, ha belegondolsz, hogy az ember óránként 40 ml párát lélegez ki alvás közben, ébren pedig a dupláját. Arról nem is beszélve, hogy az adatokat 30 celsius és 80% páratartalom mellett adják meg, aminek 25 fokos 65%-os környezetben kb. a felét tudják hozni. A páramentesítők teljesítménye ugyanis drámaian függ a hőmérséklettől és a páratartalomtól.


Nekem hasonló méretű lakásban egy Aldis (Easy Home márkájú) páramentesítőm volt, aminek ugyanez a 30C 80%-os értéke 20 l/nap, a 27C 60%-os pedig 10 l/nap.

[link]


3 naponta telt meg az 5 literes tartálya, tehát napi másfél literrel számolnék. Mivel az enyém sokkal nagyobb teljesítményű, és hangos volt, ezért csak napközben, munkaidőben ment, de elvégezte a dolgát. Nem is tudnám elviselni, ha éjjel ott zúgna a hálószobában valami, még ha halkabb is.

2020. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!