Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép első üzembehelyezé...

Mosogatógép első üzembehelyezésekor milyen programot kell futtatni és mit kell beletölteni?

Figyelt kérdés
Eddig csak mosógépünk volt, annál legmagasabb hőfok plusz mosószer plusz ölbítő kellett, de mi a helyzet a mosogatógéppel?

2020. okt. 11. 10:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A leírásában nem találtam semmit. BOSCH SMV68MD02E
2020. okt. 11. 10:56
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha van rajta gép tisztító program akkor azzal. Ha nincs akkor a legmagasabb hőfokú programmal. Szinte minden üzletben lehet kapni mosogatógép tisztító folyadékot (én a Lidlben veszem) azt állítsd bele.

Sót és öblítőt mindenképpen használj már az elejétől.

2020. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sót akkor is kell használni, ha nem kemény, hanem közepesen lágy a vizem? A gép leírása 21 nk-tól írja, hogy kell bele só, nálunk 13,7 nk... Szóval nem lesz abból bajom, hogy sót teszek bele?
2020. okt. 11. 11:21
 4/12 A kérdező kommentje:

Rosszul értelmeztem, 21 nk-tól akkor kell bele só, ha egyébként só komponensű mosogatószert használok. Tehát igen, a válasz az lesz, hogy kell a só vagy multitabletta, amiben természetesen van só.


Közben találtam benne gép tisztító programot, csak ahhoz még kell vennem mosogatógép-tisztitó szert, mert az nincs itthon. (én a DM-ben fogom megnézni, mert az közelebb van... :) )

2020. okt. 11. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Én sót mindenképp használnék. Hiába van a tablettában, az öblítő víznél annak már nyoma sem lesz.
2020. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is használnék sót
2020. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A só a vízlágyító gyanta regenerálásához kell. (fogsz majd olyan ötletet találni, hogy jó bele a konyhasó, de eszedbe ne jusson, mert bele fog tömbösödni, hiszen abból pont az az 1 % adalék hiányzik, amitől a gépi elolvad). Öblítőt azért célszerű használni, mert segíti a szárítást (kipróbáltam, hogy nem töltöttem utána néhány hétig, valóban nehezebben száradt, hosszabb ideig)Ha ajánlhatom, tablettából elég a legegyszerűbb (én az Aldiban veszem). Több mint 20 éve van mosogatógépem.
2020. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Só kell bele kész. Öblítő és tisztítószer.


Nem kell kezdetben se semmit csinálni vele edény berak és mosogat

2020. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanéácsokat, én mindenesetre vettem 500 Forintért a DM-ben egy Denkmit Maschinenpfleger-t, azzal átmossuk elsőre a gépi tisztítóprogrammal...


[link]


Tudjátok, olyan az, mint az első gyerek, ha leejti a cumit, még kifőzöm, kifertőtlenítem, a harmadiknál pedig a kutyát küldöm, hogy vegye fel neki... :)))


Még annyit, csak hogy értsem, megerősítésképpen, Ti a Multitab (3in1) mellé IS raktok sót?

2020. okt. 11. 14:48
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen, minden tabletta mellé kell só, akár multi akár nem. Szerintem ezek a tabletták csak marketing fogások.

Nekem a Finish termékei jöttek be a legjobban, só is, öblítő is, tabletta pedig Finish quantum.

Hamar meg fogod szerezni, mosógép után az egyik legjobb találmány :)

2020. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!