Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen folyékony vízkőoldót...

Milyen folyékony vízkőoldót javasoltok ecet helyett?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, az ecet mindenkinek bevált évtizedeken keresztül, én is azt használom kávéfőző vízkőoldására (1-2 éve, azelőtt nem volt kávéfőzőnk mert nem kávéztunk egyáltalán), de ennek ellenére szeretnék kipróbálni valami mást is.


Nem tudom, hogy a gyártók azért írják, hogy mellőzzük az ecet használatát, mert pont a saját vízkőoldóik teszik tönkre a készülékeinket vagy csak simán meg akarják vetetni velünk az alkalmasint drága vízkőoldó szereiket (egyébként 300-tól 6000 Ft-ig láttam kávéfőzőhöz való folyékony vízkőoldót), vagy azért mert az ecet tényleg tönkreteszi a készülékeinket (nem vagyok szakértő, nem értek se a régi, se a modern gépek alkatrészeihez, sőt, vegyész sem vagyok).

A kávéfőző leírásában egyébként pont az ecetes vizet javasolták (keverési arány nélkül, ami gyanús kicsit...), de simán írhatták azért is, hogy 1-2 éven belül elromoljon tőle a készülék és hogy újat vegyek... szóval ezért is szeretnék kísérletezni, amihez a ti tapasztalaitokat szeretném először meghallgatni.


Fogalmam sincs, hogy milyen anyagú tömítés van a kávéfőzőmben (úgy olvastam, hogy kb. 4-5 különféle anyagvariáció lehet), nem tudom, hogy a kazán milyen anyagból van (egyesek szerint lehet alu, mások szerint akár saválló is), de kénytelen vagyok feltételezni, hogy nem feltétlenül ecetálló anyagból készült valamely része.


Szóval ha vannak tapasztalataitok kávéfőző vízkőtelenítő oldattal kapcsolatosan, nagyon szívesen várom a kommenteket!


Ui.: ha lehet, kérlek mellőzzétek az olyan megjegyzéseket, hogy: "márpedig akkor is ecettel csináld!!" és hasonlók. Ha arra lennék kíváncsi, akkor arról kérdeznék, de nem az a kérdésem, hogy "ecet vagy vízkőoldó?", hanem hogy "ecet HELYETT milyen vízkőoldó?"

Szóval ha lehet, ne zavarjuk egymás köreit az irreleváns válaszokkal. Köszi!



#vízkőoldó #kávéfőző #kávéfőzőtisztítás #ecet helyett #kávéfőző vízkőoldó
2020. nov. 5. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A háztartási gépekben előforduló EPDM, FPM, gumi tömítések nem bírják az ecetsavat, sem a réz alkatrészek, ezért nem jó döntés ecetezni.


Citromsav vagy foszforsav alapú vízkőoldó a szakszerű megoldás.

2020. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

A sósav tartalmú domestos WC-vízkőoldót szoktam beletenni, kb. 4:1 arányban higítva, _rövid időre_ , és kicsit melegítve. Nincs az a vízkő, ami nem jön le...

Utána többszöri alapos öblítés.

2020. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy darálós-nyomkodós kávéfőző?

Mert abba piszkosul nem kéne ecetezgetni, tényleg szétcseszed vele! Vedd meg a gyárilag ajánlott vízkőoldóját (nagyon drága, de ez a nyomkodós eleve luxuscikk, szóval ez van.) és úgy csináld ahogy a könyve írja.


Ha csak egy sima szarvasi kotyogós, vagy klasszik elektromos szarvasi, akkor abba mehetne citromsav (ecet abba sem) csak fogalmam sincs mennyi citromsav kellene milyen töménység eléréséhez. Valaki esetleg?

2020. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én pont egy Delonghival fogok szórakozni... bennem is megfordult párszor az olcsósítós vízkőoldásdi, de aztán megtaláltam a masina blokkját...
2020. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Én sose használtam ecetet, mert utálom a szagát. Citromsavat veszek kristályos formában, fél kilós kiszerelésben, vízben feloldok annyit, ami még feloldódik normálisan (elvileg ez jelenti a telített oldatot), és azt használom.
2020. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csapvízhőmérsékleten telített oldattal csinálod?
2020. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Forralt és szobahőmérsékletre lehűlt vízzel készítem, mert spriccelőbe töltöm és így fontos, hogy ne legyen túltelített az oldat.
2020. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Én már évtizedek óta sósavat használok. De az hozzáértést és fokozott óvatosságot igényel! Magadra is, és a tisztítandó dologra is vigyázni kell. Vannak dolgok amelyeken elszíneződést is okozhat, ezért javaslom a próbát kevésbé látható helyen. Ezenkívül az öblítésnek is alaposnak kell lennie! Szappan, mosogatószer, vagy bármilyen lúgos anyag közömbösíti.
2020. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
trisó is közömbözi
2020. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8, #9-nek:


Mivel a trinátrium-foszfát (trisó) vizes oldata is lúg, így logikus. XD

2020. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!