Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új albérletbe költöztem ahol...

Új albérletbe költöztem ahol a kis hűtő folyamatosan fagyaszt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az előző bérlő szerint a hűtőnek semmi baja ő még utolsó nap is használta. Viszont bármit teszek bele megfagy, akármerre tekerem a hőszabályzót nem változik a helyzet. A hűtő hátulján van fekete rács az langyos. Meglehet oldani ezt házilag? Szerintem a motor működik, de a hőfok szabályzó rossz. Ezt csak szerelő tudja? mennyibe kerül? a szemét mondhatta volna, hogy ez plusz költség lesz.
2020. nov. 9. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pontos tipusa a hütőnek?
2020. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele.

Olcsóbb szerezni egy másikat, mint szervizben javíttatni vagy szerelőt hívni hozzá.

2020. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 puritan ***** válasza:
46%

Ha van egy kis kézügyességed, és bátorságod, meg lehet oldani házilag is. Ha régi Lehel hűtőről van szó, akkor szerencséd van, mert azokhoz még most is majdnem mindent lehet kapni.

Tehát először ki kell húzni a hűtő konektorát a falból. Aztán óvatosan kiszerelni a termosztátot a helyéről. Az az alkatrész, amin a csavargatós gomb van. Van rajta egy jó hosszú hajlékony drótszerű valami, azzal együtt. Célszerű a vezetékeket lefényképezni, hogy összerakásnál ne legyen gond, ha elfelejted. Ezzel az alkatrésszel el kell ballagni egy alkatrészboltba, letenni az asztalra, és azt mondani, hogy ugynilyet kérsz. Jó esetben 5000 alatt meg lehet úszni. Az új alkatrészt fordított sorrendbe visszaszerelni. Örülni, ha jó lett.

Ha mégsem sikerül a művelet, a régit vissza kell szerelni, és sírni a tulajnak, hogy rossz a hűtő, csináltassa meg, vagy hozzon egy újat.

2020. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!