Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanysütő vagy gázsütő?...

Villanysütő vagy gázsütő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a villanysütők egyenletesebbek, különösen pl sütenényeknél fontos a légkeverés.

Panelban lakom, ki van építve áram a villanyosnak, de jelenleg gázos van.

Ami miatt gondolkodom, hogy melyiket válasszam, az az, hogy én elég gyakran használom a sütőt, napi 1 minimum. Általában húsokat sütök, sütit szinte soha. Itt a panelban átalányt fizetek a gázra, míg a villany fogyasztás alapú.

Szóval megéri villanyosat venni és többet fizetni az áramra, vagy vegyek egy új de ugyanúgy gázos sütőt? Ti mit tennétek a helyemben?



2020. dec. 11. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül vannak a villanysütők + a légkeverés.

Ha a hússütésnél nem annyira fontos neked hogy egyenletesen süssön, akkor mi a kérdés?

2020. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ti mit tennétek a helyemben?"


pl. Nem sütnék minden nap húst, mert rohadtul egészségtelen és nem ez a hosszú élet titka.

(Nem vagyok vega.)

2020. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha átalányt fizetsz a gázra akkor nem kérdés hogy azt. Egyébként, villanytűzhely szerintem jobb.
2020. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi gázról váltottunk villanytűzhelyre, és sokkal jobban szeretjük.
2020. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az átlagos havi 6-10db és max. 2-3 órás villany sütés nem dob a villanyszámlán annyit ,és jó ha max. 2eft-ot ha rátesz a vill.számlára.

Nekem ennyit simán megér hogy a kaja rendesen jól és szépen átsüljön azaz finomabb legyen. Szóval Villanysütő!

2020. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En is rengeteget hasznalom a sutot,megis valtottam gazrol villanyra.a fozolapot pont az altalany miatt meghagytam gazosnak,es igy eleg volt a sutonek egy sima vezetek is.

Plusz en nagyon szerettek volna a sutot pult magassagba helyezni,ez is a villanyos mellett szolt.

Imadom,semmi penzert nem cserelnem vissza gazosra,az altalany miatt meg aztan plane nem

2020. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3 éve van gázsütőm, még most se bírok stabilan megsütni egy piskótát anélkül, hogy megégne az alja vagy nyers maradjon, vagy kiszáradjon, stb stb... Szóval amint lehetőségem lesz kivágni, azonnal villanyra térek át, abba beteszem, beállítom a hőfokot és a receptben megadott idő után kiveszem a kész sütit. Komolyan, előtte elképzelni se tudtam, hogy ez milyen sokat ér... aztán ugye gázsütőm lett. Nálunk azért lett így, mert nem akartuk bővíteni a villanyt, mert ideiglenesen vettük meg a lakást, előtte mindig is villanysütőm volt.
2020. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen sűrűn sütsz, akkor a villanysütővel megszabadulsz az amúgy is nyáron meleg panelba a gatyarohasztó még melegebbtől.

Amíg a gáz nyitott a légcsere miatt,(fűtőd a konyhát) addig a villanyos egy zárt hőszigetelt doboz.

2020. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Férfi létemre én szorgalmaztam anno,hogy kombi tűzhelyünk legyen,tehát gáz főzés,villany sütés.

Viszont nálunk rengeteg(és nem csak egyszerű)süti készül,az új sütő első próbája egy laza Rákóci túrós lett.

Nem leszek népszerű,de szerintem gázsütő alig való többre,mint kenyeret szárítani,-mármint sütik szempontjából...

Viszont ha húsokat,és egyéb kajákat csinálsz csak,-hát én arra nem vennék elektromosat.

Nekünk a sufniban vagy egy 25 éves gázos Pelgrim,nagyobb mennyiségű húsokat mindig abba sütjük.

2020. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!