Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos fúrógépben hogyan...

Elektromos fúrógépben hogyan cserélem ki a szénkefét?

Figyelt kérdés

Ismerősöm szerint a szénkefe ment tönkre benne, ezért vettem egyet.


Amit nem értek: Van egy rugós fele és egy tömbös fele. Ezt hogyan kell beszerelnem? Orientációra gondolok és hogy a rugónak hova kéne mennie (egybe van a széntömbbel, nem lehet kettévenni)?


Egyáltalán hol találom meg a szénkefe nyílását? Nézegetem, de kívülről nem látom, hogy hol lehet cserélni.



2020. dec. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szét kell szedni as gépet teljesen. A szénkefe helyét a motoron találod meg. Gépe válogatja, mennyire kell szétszedni a motort. A kommutátornál találod. Pár centi átmérőjű új korábanb rézszínű, elkopott szénkefénél többnyire már feketére égett gyűrű, ami pár milliméterenként szegmensekre van osztva. Ha már úgyis szét van szedve, megéri ezt is eltakarítani fémtisztára. A szénkefének a "tömbös" része essen a kommutátor felé, amikor berakod a helyére. A rugó csak a nyomóerőt biztosítja.


Mindenesetre a kérdés feltevése már előrevetíti egy sikertelen javítási kísérlet képét.

2020. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes útmutató, de ebből egy szót sem értettem a motoron kívül. Ebből szerelő lesz. Én naiv azt hittem, hogy a szénkefe simán cserélhető, mint egy elem.
2020. dec. 29. 16:59
 3/7 Szirty ***** válasza:

A legtöbb gépet a kefe cseréjéhez alaposan szét kell szedni.

Néhány régebbi típusnál található kívül két egymással szemben lévő lecsavarozható dugó a készülék házán. Az alatt van a kefe. Az szétszedés nélkül cserélhető.


"Ismerősöm szerint a szénkefe ment tönkre benne, ezért vettem egyet."


Dicséretes hogy vettél szénkefét, de egy nem lesz elég. Minimum 2 kell bele.

No és milyet vettél?

Csak mert ahány gép annyiféle méret és megoldás. Így szénkefe is ezerféle van.


"Ezt hogyan kell beszerelnem? Orientációra gondolok és hogy a rugónak hova kéne mennie"


Mivel gondosan eltitkoltad milyen gyártmányú és típusú gépről van szó, elég nehéz erre válaszolni.


Egyébként pontosan oda és pontosan úgy kell bele tenni ahogy az eredeti benne van. Meg kell nézni jól mielőtt kiszeded.


"Ebből szerelő lesz."


Bölcs gondolat. Támogatom!

2020. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szervusz!


A márkáját nem tudom. Ez egy ezeréves, "ilyenre sikerült zöld", szovjet időkből való fúrógép márkajelzés nélkül. De az is lehet, hogy kínai, ki tudja. A boltban annyit mondtam, hogy fúrógépbe kell, mire a kezembe nyomott egy párat. Remélem jó lesz.

2020. dec. 29. 18:56
 5/7 Szirty ***** válasza:

"Remélem jó lesz."


Nem kis szerencse kell hozzá hogy jó legyen.

2020. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a szénkefe simán cserélhető, mint egy elem."

Maga a kefecsere kb. ennyi is, de előtte jellemzően szét kell szedni a gépet :)

https://www.youtube.com/watch?v=-39d1xhhG8k

https://www.youtube.com/watch?v=MwKXktaHGk4

2020. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kicseréljem néked??
2020. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!