Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hőfokkorlátozó mitől kapcsol le?

Hőfokkorlátozó mitől kapcsol le?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnapi nap folyamán a Vaillant TurboPro kazánunk megadta magát. Fűtés és melegvíz sincs. Elindul a folyamat. A turbó bekapcsol, lehet hallani hogy szikráztat de nem gyujt, majd a bekapcsolója el kezd villogni azt jelezve, hogy a hőfokkorlátozó lekapcsolta.

Tudnátok segiteni? Egy szerelő se jön ki ilyenkor a fűtés pedig igen fontos lenne!


Köszi előre is!



2021. jan. 2. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán segit: [link] Ha nem akkor keresgess tovább.
2021. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szivattyúhiba. Nem keringtet, túlmelegszik a kazántest. Nekünk is ez volt. Amikor megtörtént a baj (persze hétvégén) csillagászati összegért jöttek ki megnézni. Találgattak, biztos ez, biztos az, a zsebemre ötleteltek. Végül leütöttem egy másik szivattyút Ebay-en, érte mentem aznap, betettem és semmi hiba. Ráadásul rendeltem egy új tartalék szivattyút, az egy fiók mélyén várja, hogy majd elromlik (5 évente) a benne lévő.
2021. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2021. jan. 2. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ez a baj, legfeljebb felrobban. Ne is szólj a szerelőknek, csak a zsebedre ötletelnek.
2021. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

"szikráztat de nem gyujt"


"Nem keringtet, túlmelegszik a kazántest."


Hogy? :)

2021. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerelőt jelenleg nem tudunk hívni, ugyanis mindenki hosszú hétvégén van. Nem a pénzel van a gondunk.


A másik kömmentelőnek üzenem. Van egy szikráztató benne, mely sok szikra esetén felmelegszik a kazántestben és letiltja a rendszert hogy az alkatrészben ne essen kár. Gyenge a keringtető szivattyú.

2021. jan. 2. 17:24
 7/7 Szirty ***** válasza:

"sok szikra esetén felmelegszik"


Ilyenről még nem hallottam! Sok szikra esetén? Akár be tud gyújtani akár nem, csak néhány másodpercig ad szikrát.

Persze lehet ismételgetni a gyújtási kísérletet de a gyújtások között viszonylag sok idő telik el.

2021. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!