Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A kombinált tűzhelyeket lehet...

Pszi kérdése:

A kombinált tűzhelyeket lehet konnektorba csatlakoztatni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Szükségből lehet, de nem ajánlott.
2021. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Villásdugóval érkeznek, legalábbis az enyém és amiket még láttam, biztosan.



1


Nem üzemel az összes fűtőszál egyszerre, annyit fogyaszt, mint egy mosógép.


Vagy mindnek le kellene vágni a villásdugóját és fixen bekötni?

2021. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Akkor miért van rajta csatlakozó?"

Azért, hogy szükségből bedughassad, de ezt írtam az #1 válaszban is egyébként.

2021. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezek általában kb. max. 2 kW-ot (~9 A) vesznek fel, a fali dugaljak 10 vagy 16 ampert bírnak el, tehát ha a sütőn kívül más nincs bedugva, akkor el kéne bírnia.
2021. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 7. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Na jó, én ezt most nem értem. Leírtam, hogy mi az ajánlás. Privátban értetlenkedett valaki, de készségesen válaszoltam neki is, hogy miért van rajta mégis dugó, ha már az első válaszomat nem tudta értelmezni. Erre idejön és lepontoz b. és közli, hogy igenis konnektorba kell dugni, mert az van rajta gyárilag.


Kérdem én: Nem ezt mondtam már a legelső válaszban is? Hogy lehet konnektorba dugni? Nem leírtam, hogy miért építik ki gyárilag a villás dugót? Miért kapom a lepontozást, ha mindenre válaszoltam? Vagy ennyire nem érdekli, hogy mi a válasz rá? Akkor miért tette fel a kérdést?

2021. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy leírhatnád ide is, engem is érdekel.



Előző mosógépem egy 2005-ös modell egy jobb márkából, 2100 watt, 95 fokos programon vagy 3/4 órán át fűtött.


Villanysütőm:

Vagy grill fűtőszál 1850 watt plusz a lámpa, vagy alsó-felső 1800 watt plusz a lámpa plusz a ventilátor a legnagyobb fogyasztása. Max 15 percig fűt.


De biztosan le kellett volna vágatni a villásdugót és fixen bekötni. A mosógépet is. A hajszárítót is. A porszívót is.

2021. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem lenne rajta a villásdugó gyárilag kiépítve és a behúzás nem megoldható bizonyos okok miatt, akkor rögtön lehetne szétszedni a nullkilométeres tűzhelyet kábelcsere végett. Gondolom azt nem kell mondanom, hogy az utólagosan rámókolt szerelhető villásdugó ekkora áramoknál nem opció, mert szétolvad. Szóval igen, ha így nézzük, akkor biztonságtechnikai megfontolás végett van gyárilag így megoldva.
2021. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
És a huzanosabb ideig, többet fogyasztó mosógépek?
2021. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!