Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire effektív egy robot...

Mennyire effektív egy robot porszívó?

Figyelt kérdés
Itt nyilván nem a kínai hamisított változatokról beszélek, hanem mondjuk egy samsung porszívóról.

2021. jan. 24. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A nagy, nyílt termeknél beválhat, de pl. ahol sok a bútor, szőnyeg, állandóan beleütközik, körbe-körbe jár, vagy egy helyben forog. Nem túl hatékony.
2021. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

Nekünk van, és én szeretem. Kisállat mellett egy áldás, mert az összes szőrt felszedi. Nagy segítség összességében.


Viszont ne legyenek olyan illúzióid, hogy nem kell manuálisan porszívóznod, ha veszel egyet. Ahová nem fér be, ott nem is takarít. A másik dolog, hogy csak akkor szoktam bekapcsolni, ha itthon vagyok, mert azért szépen meg tud akadni itt-ott, ahogy az előző válaszoló is írja.

2021. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nekem pont az a tapasztalatom, hogy kisállat mellett semmire nem jó.

A szőrt és a hajat csak feltekeri a keféjére, tovább tart utána letakarítani, mint amíg dolgozik...

Szőnyeghez nem ajánlják, ezt általában a gyártók is jelzik az oldalukon (ahogy azt is, hogy a rendes takarítást nem váltja ki).

Nálunk macska van, a kiszóródott alommal se birkózott meg, csak tologatta maga alatt a nagyobb szemeket.


Max a napi söprögetést váltja ki, komolyabb haszna nincs.

2021. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
82%
Ez olyan helyeken jó ahol nagy a padlótér és akadályok nincsenek, vagy kevés van, háziállatoknál a szőrt pl. csak a kefékre rátekeri.
2021. jan. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az előző válaszokkal ellentétben nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon is hatékony.

Az iRobot nem is állít olyat, hogy ne ajánlaná szőnyegre.


Ahova befér, ott totál felesleges manuálisan porszívózni, mert gyönyörűen megcsinálja. A szőnyeg is nagyon szép. Igen, a hajszálakat feltekeri, míg a régi porszívó otthagyta. Viszont óvatosan le szoktam vágni a keféiről hetente-kéthetente, max 5 perc.

Nekem nem térképezős modellem van, mégis ügyesen közlekedik a bútorok között. A térképezősök pláne megoldják.

Akkor szoktam elindítani, amikor nem vagyok otthon.


Amikor eljött az aktuális szőnyegpucolás ideje (tisztítószerrel, kevés vízzel), akkor alig volt a szőnyegben haj. Régen azzal ment el az idő, hogy a hajakat szedegettem ki előbb..


Nem tudom, a gyakorin mi a baja mindenkinek a robotporszívókkal meg miért olyanokat írnak róluk, amik maximum 2005-ben voltak igazak...

2021. jan. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy csúcskategóriásnak (ár alapján mindenképpen) Electrolux van. Nincsenek küszöbök, a szobákat leszámítva egy nagy tér az egész hàz, nincs szőnyeg sem. Rövidszőrű kutya mellett is azt mondom, hogy a lehető legjobb befektetés volt. Napi szinten megy, nincs kosz, nincs por a lakásban. Hasonló házakba, lakásokba csak ajánlani tudom.
2021. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kettő is, egy a földszinten, egy az emeleten. Szeretem nagyon. Mióta megvan, a nagy porszívót sokkal kevesebbszer kell elővenni, és a szállópor koncentrációja is kisebb. Tény, hogy a házban nagy, nyílt terek vannak , nincs küszöb és szőnyeg. Magas, hosszú szálú szőnyegeknél és 2 centinél magasabb küszöbnél lehet gond. Én a konyhában és az asztal körül naponta használom. Ráadásul a hajam is nagyon hosszú, szóval szuper hogy a hajszálakat is felszedi. A férjem az első megvétele előtt nagyon ágált ellene, hogy semmit sem fog érni, msot meg már ő ajánlgatja a kollégáinak.
2021. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!