Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosó-szárítógép pro és kontra?

Mosó-szárítógép pro és kontra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig szárad a ruhaszariton a ruha, így a radiátorokra teszem gyakran, de ez sem jó.

Külön mosó- és száritogepnek nem lenne helye.

Ami mindkettőt tudja, az mennyire jó?

Mennyire gyuri össze a ruhát? Mik a tapasztalataitok?

Alapvetően valamiert idegenkedem tőle, hogy ne “normal” módon szaradjanak a ruhák, de nincs egy jó helyük szaradni, ahol nem zavarnanak. (Nyáron jobb, mert ki tudom rakni a kertbe.)



#Száríto
2021. febr. 8. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Vedd meg, tök jó és megéri!
Felesleges, maradj a hagyományos szárításnál.
Annyira nem jó, de jobb mint az útban levő ruhaszarito.
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyben a mosó szárítókról sok rosszat hallottam. Ezért ez nem volt opció.

2 éve van szárítóm és szuper jó, imádom. Nagyon megéri. Utáltam teregetni. Most finom puha a ruha amit kiveszel, nem kemény a törölköző. Hihetetlen mennyi vizet és szöszt kiszed belőle. Nem gyűri, van olyan hogy pluszban beállítom hogy még inkább ne gyűrje. Ha benne felejtem akkor nyilván gyűröttebb lesz. Én már nyáron sem teregetek. Nem cserélném el semmire. Én is kétkedtem meg húztam halasztottam, nem tudtam elképzelni milyen pedig jókat mondtak az ismerősök. Vedd meg. Ne idegenkedj tőle. Én mindenképp külön vennék. Egymásra lehet szerelni egy konzollal. Gondolj bele ha elromlik mosni sem tudsz. Olvass utána rosszakat írnak az egyben gépekről.

2021. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Az egybegépek azért nem jók, mert nem szabad teletölteni. Egy 8 kilós mosógép jellemzően 6 kilót tud szárítani. Nagyon gyűr, de ha nem vackok a ruhák, kirúgják maguk, nem kell vasalni. Azért is inkább külön szárítógépet ajánlok, mert abból van hőszivattyús változat is. A hagyományos szárítógépet feketén, a villanyóra elé kell bekötni, különben soha nem fogod tudni kifizetni a villanyszámlát. A hőszivattyús negyedannyit fogyaszt.
2021. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Igen jó a hőszivattyús. Addig szárít amíg érzékeli hogy vizes. Ha egy program 1,5 órás de 1 óra után száraz akkor vége. Nem szárít feleslegesen. Érdemes nem a legolcsóbb szárítót megvenni. Sima kondenzációs 100 ezer körül van. De nem ajánlom. Mi a hőszivattyúsat 170 ezerért vettük, jó márka és nincs vele gond. Olvasd majd a neten a véleményeket úgy válassz.
2021. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Vegyél egy mosógépet ami minimum 1200 fordulat/perccel centriz és egy szárító funkciós párátlanítót.

Sem a külön szárítógép, sem pedig a mosó-szárítógép nem jött be nekem. Tény, hogy kényelmes, összegyűjti a párát a lakásban.

Az a “rengeteg szösz amit kiszed” az a ruhák egymáshoz súrlódása közben keletkezik, ahogy száradnak a gépben, alap esetben ezek nincsenek rajta a ruhán, ergó vékonyulnak a szálak, fakulnak is a színek, akármilyen hőszivattyús is a gép. És nem mellesleg össze is mennek, azok a ruhák is, amik a címke szerint tehetőek szárítógépbe. Csak ezt sokan nem veszik észre, vagy csak nem akarják.

Szóval, én egyik gépet sem ajánlom, párátlanító, magas fordulatszámú centrifuga. Én erre esküszöm.

Még annyi, hogy van szárítógépem (felsőkategóriás Aeg), csak a törölközőket teszem bele.

2021. febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nem tudom rátenni a mosógépre, mert az a kazán alatt van. A lakás nem kicsi (100 nm), de egyszerűen nincs egy olyan pontja, ahová a ruhszárítót esztétikusan el tudnám rakni. De most elgondolkodtam... Lehet, hogy a konyhába teszem a mosógépet (sokan csinálják úgy), és a helyén tudok szárítani.

Köszönöm, még egyszer!

2021. febr. 9. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a mosógép tetejére is lehet rakni a szárítógépet , ha nem felültöltős a mosógéped és úgy elférne.
2021. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vennék. Egyrészt, mivel kombinált, nagyobb a hibalehetőségek százaléka is. Másrészt, ha az egyik része elromlik, a másik részét sem tudod használni, így mosni se fogsz tudni adott esetben, ha mondjuk a szárító része elromlik. Nyilván jobb, mint a ruhaszárítót kerülgetni, és ha nincs helyed, akkor ilyen kompromisszumot be kell vállalni. De ha teheted, inkább építsd össze a mosógépet a szárítóval, ma már nayon jó építő keretek vannak, és nem foglal sokkal több helyet.
2021. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom összeépíteni :D
2021. febr. 9. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, már utána olvastam a válaszod, miután elküldtem a kommentet :D
2021. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!