Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vajon mitől melegszik érezhető...

Vajon mitől melegszik érezhető hőmérsékletre (42 C°) egy villamoshálózatra és gázvezetékre csatlakoztatott, de nem üzemelő kombinált gáztűzhely sárga színű flexibilis gáz bevezető csöve?

Figyelt kérdés
A készülék kikapcsolt állapotában a sárga bevezető flexibilis gázcső minden látható ok nélkül melegszik. Hihetetlennek tűnik a dolog és nem tűnik túl biztatónak. A megkérdezett szakemberek sem tudnak rá pontos magyarázatot adni. Egyetlen szaki vetette fel azt a lehetőséget, hogy az elektromos sütő rejtett hibája miatt előfordulhat, hogy valamiféle áram szivároghat a földgáz-hálózat felé és ez melegítheti fel a vékony falú, sárga műanyaggal bevont flexibilis alumínium csövet. A készülék természetesen szabályos bekötésű és földelt fali dugaszoló aljzatba csatlakozik. Most megpróbálom kihúzni a hálózati tápkábelt és megvárom, hogy a cső lehűl-e, de először beiktatok egy dugaszolható fogyasztásmérőt a fali aljzat és a kikapcsolt tűzhely közé, hátha mutat valami áramot, fogyasztást. Ettől függetlenül várom minden kedves hozzászóló véleményét, meglátását, tapasztalatait, tanácsait és javaslatait. Mit gondoltok a jelenségről? Előre is köszönöm!

#kombinált tűzhely #melegedik a gázcső #bevezető flexibilis gázcső #sárga flexi gázcső
2021. febr. 14. 19:53
1 2
 1/18 Sándor G ***** válasza:
Sajnos,ez egyszerű fizika,, mèrni kell, műszerrel..
2021. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fogyasztásmérő nem fog neked semmit jelezni, ha szivárog az áram. Szedd le a sárga gázcsövet, és annak a vége és a tűzhely között mérj feszültséget.
2021. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Közben amit tudtam, megmértem:

A fogyasztásmérő a fali dugaszoló aljzat és a gáztűzhely kábele közé iktatva 0,0000A-t mutat, vagyis semmiféle "kóbor áramot" nem lehet mérni, ami a flexi gázcsövet melegítené.

A tűzhely dugóját és a fogyasztásmérőt fordítva is bedugtam a fali aljzatba, de így sem mértem a legcsekélyebb áramot sem.

Közben a flexi csőre szigszalagozott hőmérő 42C°-ról szép lassan 26C°-ra csökkent. Hangsúlyozom, hogy a tűzhely a mai napon nem volt használva. Ezenkívül, amikor a 42C°-ot mértem, a cső környezetében csak jóval hidegebb tárgyak voltak: csempézett fal, a hideg tűzhely oldala. Elképzelésem sincs ennek a csőnek a spontán felmelegedésére.

2021. febr. 14. 21:04
 4/18 A kérdező kommentje:
Igaza van "anonim"-nak, ezt a mérést kellene megpróbálni, de ehhez én kihívom a gázost, mert én nem nyúlok gázcsőhöz. :-D :-) Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket! Továbbra is várom az ötleteket és a lehetséges okokat!
2021. febr. 14. 21:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szabályos villamos hálózatnál ilyen nincs.

Kóbor áram is csak a mesében kóborol.

Tehát ne gázost, hanem villanyszerelőt hívj.

Egy lakatfogóval meg tudja mérni.

2021. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Mielőtt mérted, a csőre sütött a nap, csak mivel a Föld forog, amikor mértél, a fényfolt már máshol volt.

Nálunk is van egy ilyen időszak, reggel fél 9 - 9 között a termosztátot süti a nap, ilyenkor egy fél fokkal lejjeb megy a lakás, de utána jó.


Nem kell mindenféle mérőműszer olyan emberek kezébe, akik nem látják az összefüggéseket, mert csak nemlétező hibákkal fognak a szakemberek agyára menni.

2021. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Néhány gondolat és fejlemény:

A gázcsőre nem süt a nap és a melegedés éjfélkor is fennáll.

Mielőtt a gázcső egyik végét leszedem, hogy feszültséget, netán áramot mérhessek, még tettem egy próbát és a tűzhely kábelét kihúztam a fali aljzatból.

A hőmérséklet ettől a pillanattól kezdve 41,2 C°-ról tizedenként, folyamatosan elkezdett csökkenni és kb. 15 perc után megállapodott 25,9 C°-nál és már nem is akart feljebb menni.

Úgy gondolom, hogy az elektromosság mindenképp szerepet játszik a rendellenes melegedésben.

Holnap megvizsgálom az áramtalanított gáztűzhely elektromos részeit:

Kábel bekötési hely.

Szigetelő elemek állapota.

Fűtőszálak állapota, rögzítése, szigetelése.

Légkeverő ventilátor bekötése, tisztasága, szigetelése.

Belső világítás foglalata és környéke.

Elektromos kapcsolók szennyezettsége.

Elektromos szikra áramkör és környéke.

Holnap jelentkezem a tapasztalatokkal.

Apropó, ide nem lehet fotókat feltölteni?

2021. febr. 16. 01:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Ne rugózzál már az áramon!

A gázcső falvastagsága 3 mm2, ha háromnegyedes cső, akkor a keresztmetszete a csőfalnak 151 mm2. Ugye az megvan, hogy ahhoz hogy ez a cső érezhetően melegedjen, mivel az ellenállása 0,000662 ohm méterenként, kb. 2-300 ampernek kéne folynia? Ennyi az egész házba nem jön be.


De nyugodtan szerelgess csak, szivassad magad, mert az összefüggéseket képtelen vagy meglátni. Úgy fogsz járni -csak példa- mint amikor valaki felszerelte a falra az új wifis digitális termosztátot, hogy jól látsszon, a tévé fölé. Hiba: ha bekapcsolja a tévét, kihűl a lakás. A fűtésszerelő és a tévészerelő is mindent rendben talált, mivel egyben a kettőt nem vizsgálták: a tévé melegedése becsapta a termosztátot.


Valószínűleg valami okosabb tűzhelyed van, kijelzővel, programozható funkciókkal, és mint ilyennek, van egy állandóna feszültség alatt lévő tápegysége is. Ami lehet hogy pont hátul van, és folyamatosan melegíti a környezetét pár wattal. De sebaj, barmolj szét mindent, kösd le a gázt, szedd atomjaira a tűzhely, te sem fogsz találni semmi rendellenességet.

2021. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lassan ideje lenne pár fotónak a témáról.
2021. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Megpróbálom fotókkal bemutatni a jelenséget, ha sikerül.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 18. 04:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!