Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megéri megjavíttatni vagy...

Megéri megjavíttatni vagy érdemesebb újat venni?

Figyelt kérdés
Tizenakárhány éves Lehel hűtőről van szó. Jó nagy, két kompresszoros, alul fagyasztó résszel. Az alsó részen kilyukadt és gumit is cserélni kellene benne. A szerelő azt mondta mindennel együtt 19 ezer Ft-ba kerülne a javítása.
2010. aug. 17. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hűtőt cserélj, hanem szerelőt.

Kérjél 2-3 árajánlatot, meglepetésben lesz részed.

Én megjavíttatnám.

2010. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is javaslom, hogy kérj még pár árajánlatot, de nem hiszem, hogy megérné javíttatni, ha más nem az áramszámlán vissza fog jönni az új gép és a javítás árának a különbözete
2010. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a környéken ő az egyetlen egy hűtő szerelő aki el is tudja vinni és vissza is tudja hozni. Szervizben már érdeklődtünk, ők nem tudják szállítani. :(
2010. aug. 17. 12:53
 4/7 Bogár Imre válasza:
Ennél jóval komolyabbak vannak a használtcikk kereskedőknél, 10000-15000 ft-ért, és van aki 6 hónap garanciát vállal, és házhoz viszi árában.Érdeklődni kell náluk
2010. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi megjavíttattuk a kétkompresszoros lehel hűtőnket, felül nem hűtött, kompresszort kellett cserélni, 32 ezerbe került. Nem bántuk meg, nagyon szépen dolgozik.

Megnézném hol vesz az előző hozzászóló 10-15-ért jó állapotban lévő kétmotoros hűtőt. Mi nemrég kerestünk egy rászorult ismerősnek egy kis hűtőt, 10-15-ért leharcolt rozsdás hűtőket árultak. Hiába van tele a Vatera elég jó ajánlatokkal, ott meg mindenki személyes átvétellel akarja adni. És mi a garancia, hogy a 10-15 ezres hűtő tökéletes, esetleg éppen nem-e egy kompresszor csere előtt áll. Ha a hűtőd jó állapotban van, szép, nyugodtan javíttasd meg, nagyon praktikus a kétmotoros, ha az egyik része nem kell, ki lehet kapcsolni. Én bemértem a normál tér fogyasztását, vetekszik a 4 éves fagor fogyasztásával, egyáltalán nem sok, 0.7 kw/nap jött ki. Igaz "A" kategóriás kompresszort kapott.

Ja, és ez is 14 éves, olyasmi lehet mint a tiéd.

2010. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszolok. Végül megjavíttattuk. Alul ki volt lyukadva, fel kellett tölteni gázzal és meg kellett hegeszteni és alul gumit is kellett cserélni mert el volt öregedve és nem zárt jól. Mondjuk most sem zár jobban, nagyon jeges mindenhol a fagyasztó szekrény. Viszont azóta jól működik, le tudtam fagyasztani ezt azt a gyereknek. 19 ezerbe került. Garancia papírt nem adott, de azt mondta ha valami gond lenne vele szóljunk és megnézi. Remélem még néhány évig elmegy így.
2010. szept. 5. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Akivel mi javíttattuk, egy KFT volt, és adott 1 év garanciát az új kompresszorra. Mi nem vettünk észre fokozott jegesedést, pedig a miénk is hasonló korú, és gumi sem lett cserélve. Szerintem sok évig elmennek még ezek a hűtő-fagyasztók.
2010. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!